Depilacja miejsc intymnychDepilować czy nie depilować ? Oto jest pytanie :)
Wiele kobiet poddaje się depilacji miejsc intymnych, tylko niewiele z nas wystrzega się usuwania włosów  z waginy. Jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy, depilacja miejsc intymnych także. 
Jak każde włosy na naszym ciele, także te na naszym skarbie, nie rosną bez przyczyny. Dlaczego matka natura obdarzyła nas owłosieniem właśnie tam ? Ponieważ ma ono za zadanie chronić nas przed otarciami, podrażnieniami oraz drobnoustrojami, które zatrzymują się na włoskach i mają większą trudność do przedostania się do pochwy. Ale no właśnie jest też jedno ale, bakterie, które się zatrzymują na włoskach łonowych mają doskonałe środowisko do rozmnażania się. Szczególnie w czasie kiedy mamy miesiączkę. Wtedy mogą one również powodować nieprzyjemnych zapach. Oczywiście higiena miejsc intymnych w czasie okresu i w dni kiedy jesteśmy wolne od tej męczarni, jest taka sama zarówno gdy kobieta się depiluje, jak i wtedy gdy kobieta tej czynności nie wykonuje.
Co nam daje depilacja ? Daje ona poczucie komfortu, kobieta czuje się bardziej " czysta ", względy estetyczne oczywiście również biorą tutaj górę. Właśnie w czasie miesiączki depilacja daje kobiecie poczucie świeżości.

A co na to mężczyźni ?
Oni mają podzielone zdania na ten temat. Jedni wolą gdy kobieta jest całkowicie " gładka " inni lubią gdy kobieta ma zostawiony tak zwany paseczek lub inny wzór,  jeszcze inni nie mają zdania na ten temat i wcale nie przeszkadza im gdy kobieta nie depiluje miejsc intymnych.
Wiele z nich jest jednak zdania, że kobieta powinna być wydepilowana na całym ciele. Oczywiście mowa o nogach, pachach, i miejscach intymnych. Czują się bardziej komfortowo podczas zadowalania kobiety oralnie, gdy nie muszą dotykać językiem jej włosów łonowych, tylko pieszczą jej delikatną skórę.
Gdy ich kobieta depiluje się w miejscach intymnych w ich głowach przewija się przeświadczenie, że jest ona zadbaną kobietą, która przykłada dużą wagę do swojej higieny.

Jeżeli depilacja, to najlepiej jaka ?
Otóż każda kobieta indywidualnie powinna dobrać dla siebie technikę depilacji. Może być tak, że zanim dobierzemy dla siebie tą najlepszą, będziemy ją wybierać metodą prób i błędów.
Poniżej przedstawię wam metody depilacji, ich plusy oraz minusy.

*Depilacja brazylijska- Polega ona na całkowitym usunięciu włosów z okolic miejsc intymnych. Zabieg ten wykonuje się rozgrzanym woskiem oraz bawełnianym plastrem.Włoski których nie uchwycił wosk, są wyrywane przez kosmetyczkę pęsetą. Zabieg ten jest wykonywany na leżąco, dostajecie jednorazowe bawełniane majtki, które zakładacie na czas trwania zabiegu. Odsłaniane są tylko te części ciała, które akurat poddawane są depilacji. Także spokojnie, nie będziecie musiały nago leżeć przed Panią, która będzie wykonywała wam zabieg :) Dzięki tym majtkom będziecie maiły poczucie komfortu. Wiele kobie wstydzi się wybrać na taki zabieg. Ale spokojnie, gdy wybierzecie dobry salon, będzie w nim profesjonalny personel, który na pewno nie da wam odczuć waszego skrępowania. Najważniejsze przy wyborze tej techniki jest wybranie odpowiedniego salonu kosmetycznego. Najlepiej zajrzeć na forum i tam dowiedzieć się gdzie najlepiej wybrać się na taką depilację w waszej okolicy. Jest to zabieg dość bolesny. 
Może on wywołać podrażnienia skóry, pieczenie, wrastanie włosków oraz inne indywidualne podrażnienia. Oczywiście nie u wszystkich kobiet. Gdy zabieg jest wykonany prawidłowo, wystąpienie tych przykrych skutków zmniejsza się. Po depilacji kosmetyczka powinna użyć oliwki lub innych kremów w celu złagodzenia bólu oraz przeciw podrażnieniom.
Czego unikać po takim zabiegu?
Sauny, solarium, gorącej kąpieli, przy kąpieli starać się delikatnie obchodzić z wydepilowaną częścią ciała, nie trzeć oraz delikatnie osuszyć miejsce intymne ręcznikiem, ponieważ skóra po takim zabiegu jest dość mocno podrażniona. Starać się również unikać obcisłej bielizny oraz spodni, by pozwolić skórze oddychać. Oczywiście z każdym kolejnym dniem, skóra wróci do normy i przestanie być tak bardzo wrażliwa.
Koszt takiego zabiegu waha się od 50 do 150 zł. Zabieg należy powtórzyć w odstępach 3-4 tygodni aby efekt utrzymywał się dłużej.
Gdy kobieta zapuści dość długie włoski przed depilacją, warto je przystrzyc. Krótsze włoski przysparzają mniej bólu.
Czy możemy wykonać taki zabieg same w domu ?
Oczywiście, że tak, natomiast przy pierwszym razie z woskiem lepiej wybrać się do kosmetyczki. Same możemy zrobić sobie krzywdę.

*Depilacja pastą cukrową-  Jest ona bardzo podobna do depilacji woskiem, zamiast wosku nakłada się na ciało pastę wykonaną z cukru. Zabieg ten jest mniej bolesny niż wosk. Pastą cukrową możemy tak samo depilować każde miejsce na ciele jak woskiem. Sposób pielęgnacji ciała jest taki sam jak przy u życiu wosku. Trzymamy się tych samych zasad. Koszt takiego zabiegu jest również podobny to kosztu depilacji woskiem.

*Depilator- Zmora każdej kobiety, no prawie każdej. Niektóre kobiety swobodnie obsługują się depilatorem i nie odczuwają dużego dyskomfortu. Z biegiem lat tak jak wszystko i depilatory stały się bardziej przyjazne kobiecie. Na rynku jest wiele depilatorów, które pomagają złagodzić ból. Mają one np. końcówkę chłodzącą, są takie których możemy używać podczas kąpieli, takie które mają więcej malutkich pęset dzięki czemu wyrywają więcej włosków. Skóra po depilacji depilatorem jest również bardzo podrażniona, dlatego należy o nią dbać w taki sam sposób jak po użyciu wosku czy pasty cukrowej.
Koszt depilatora zależy od jego funkcji waha się pomiędzy 100 a nawet 600 zł.

*Depilacja laserowa- Polega na całkowitym usunięciu włosków za pomocą lasera. Jest to dość bolesny zabieg. Przed zabiegiem należy włosy ogolić ale nie wydepilować do samego końca. Aby złagodzić ból niektóre salony proponują maści znieczulające. Aby w pełni cieszyć się z gładkiej skóry zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, ilość powtórzeń zależy od grubości oraz gęstości włosków. Koszt zabiegu waha się od 200-400 zł.

*Maszynki- Najprostszy i bezbolesny zabieg usuwania włosków. Minusem tego zabiegu jest fakt, iż włoski potrafią odrosną nawet tego samego dnia. Należy pamiętać, że przy maszynkach jednorazowych należy używać ich faktycznie tylko raz. W innym przypadku będziemy narażone na nieprzyjemne skutki, Warto wybierać te specjalnie przeznaczone dla kobiet, a nie podkradać swojemu mężczyźnie :) Maszynki przeznaczone dla kobiet są wzbogacone w paski nawilżające oraz inne ostrza. Dlaczego to takie ważne ? Ponieważ my kobiety mamy całkowicie inny zarost, i maszynki przeznaczone dla nas są wykonane z innych ostrzy oraz specjalnych pasków nawilżających, które zawierają inne składniki niż w maszynkach męskich. Można również wybrać takie w których są wymieniane tylko ostrza. Maszynki dla kobiet zazwyczaj mają przystosowane rączki tak by w naszych rękach układały się w wygodny dla nas sposób. Przy depilacji maszynką, należy dobrać odpowiednią piankę, która będzie pozwalała maszynce swobodnie ślizgać się po ciele a nie wyrywać włoski. Pianki te mogą być wzbogacone w różne składniki odżywcze oraz nawilżające co doda nam więcej komfortu w depilacji. Ciekawym patentem jest użycie odżywki do włosów zamiast pianek do depilacji. Odżywki zmiękczają włoski oraz powodują uczucie gładkiej skóry, należy tylko pamiętać o tym, że mogą prowadzić do uczuleń dlatego warto najpierw przeprowadzić test alergiczny.Koszt maszynek to od 2 do 30 zł, wszytko zależy od tego na jaką maszynkę się zdecydujemy. Pianki natomiast to koszt o 10 do 30 zł. Oczywiście są również droższe, wszystko tak na prawdę zależy od marki. Warto pamiętać, że czasami pianki tańszych firm mogą być dla nas lepsze niż te z wyższych półek. Warto zwrócić uwagę na to czy zawierają np. aloes on świetnie działa na podrażnienia skóry.

*Pianki oraz kremy do depilacji- Jest to zupełnie bez bolesna metoda depilacji. Polega ona na rozprowadzeniu pianki lub kremu na obszarze depilacji, zazwyczaj dołączona jest do nich specjalna łopatka którą usuwamy krem lub piankę takimi samymi ruchami jak przy depilacji maszynką. Czasami producent zaleca odczekaniu kilki chwil aby krem czy pianka bardziej zmiękczyły włoski. W tej technice możemy narazić się na podrażnienia lub uczulenie skóry, poprzez składniki w nich zawarte. Dlatego przed depilacją kremem czy pianką warto zrobić sobie test uczulający. Na małym obszarze skóry 24 godziny przed depilacją nałożyć preparat odczekać chwilę a następnie zmyć. Gdy po 24 godzinach nie zobaczymy żadnych niepokojących zmian, możemy przystąpić do depilacji. Uwaga dla dziewczyn mocno opalonych lub używających samoopalacza. Takie kremy czy pianki mogą powodować odbarwienia mocno opalonej skóry a u tych dziewczyn które stosują samoopalacza mogą przyczynić się do jego usunięcia. Koszt pianek i kremów waha się od 15 do nawet 80 zł

Przy wyborze techniki depilacji warto wziąć pod uwagę jakie włoski posiadamy, czy są one mocne i grube czy delikatne i cienkie. Jak nasza skóra może zareagować na daną technikę  oraz jaki próg bólu jesteśmy w stanie wytrzymać. Jeżeli zależy nam na wygodzie szczególnie teraz latem warto zastanowić się nad depilacją brazylijską lub laserową. Każda depilacja ma swoje zasady, których musimy przestrzegać, aby nie być narażoną na ich przykre konsekwencje. 

Wrastające włoski
Każdej metodzie depilacji mogą towarzyszyć wrastające włoski. Jak im zapobiegać ? Po depilacji lub w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową po odczekaniu kilku dni należy wykonać peeling miejsc intymnych. Oczywiście peeling można robić częściej niż tylko po depilacji. Zapobiega on w dużej mierze wrastaniu włosków. Na taki peelingi warto wybrać się do kosmetyczki, peelingi te mają zawarte w sobie kawasy owocowe , które doskonale radzą sobie ze wrastającymi włoskami, złuszczają martwy naskórek oraz mają cudowny zapach. Gdy chcemy same wykonać taki peeling możemy wykorzystać do tego celu fusy po kawie. Do fusów dolewamy oliwki oraz np. żelu pod prysznic o ulubionym zapachu. Wszystkie składniki razem ze sobą łączymy i przystępujemy do zabiegu. Kolistymi ruchami, gładzimy skórę po czym zmywamy letnią wodą. Kawa ma nie tylko cudowny zapach, ale również wartości dzięki, którym nasza skóra będzie gładka i sprężysta. Peeling kawowy świetnie nadaje się na całe ciało nie tylko miejsc intymnych.

CIEKAWOSTKA 
W Polsce jeszcze nie jest to tak często spotykane ale za oceanem owszem. Mowa tutaj o Vajazzle czyli upiększaniu waginy :) Tak, tak moje drogie dobrze przeczytałyście :) Upiększanie waginy polega na ozdabianiu jej różnymi cyrkoniami, koralikami oraz nalepkami. Są różnego rodzaju gotowe wzory, z których może skorzystać kobieta lub sama wymyślić sobie jak ozdobi swoją waginę. Takie cyrkonie czy inne ozdobniki zazwyczaj przykleja się na specjalny klej w okolicy wzgórka łonowego. Usunąć je można w łatwy sposób za pomocy wody. Przesada ? Hmm to zależy, jeżeli macie ochotę zaskoczyć swojego partnera waszą ozdobioną waginą, czemu nie ? :) W szczególności kiedy wasz mężczyzna lubi kiedy tam na dole nie ma tylko i wyłącznie gładkiej skóry :)A co byście powiedziały drogie Panie jak wasz mężczyna przywitałby was odziany tylko w cekiny ? :)
5 komentarze:

Agga pisze...

Nie podobają mi się takie intymne ozdoby, ale o gustach sie nie dyskutuje. Mężczyzna w cekinach wspaniały! :-D

magda kuki pisze...

Ziomeczko :) otagowałam cie :p http://india-neczka.blogspot.com/2013/07/liebster-blog-tag-od-freax.html zapaszam

Anonimowy pisze...

Świetny post, ale te ozdoby straszne:P jeszcze jakieś delikatne może, ale w dużych ilościach w ogóle mi się to ie podoba:P

Patrycja Frątczak pisze...

To zrozumiałe, że nie wszystkim kobietom takie ozdoby przypadną do gustu :) To tylko mała ciekawostka dotycząca naszego skarbu :)

_Tajemnicza pisze...

Super post, ten mężczyzna w cekinach powalający z nóg ! Sama w sumie nie ozdabiam swoich miejsc intymnych za to powiem , że na niektórych zdjęciach całkiem ładnie to wygląda :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena