Bo antykoncepcja jest bardzo ważnaSeks- można by godzinami pisać o swoich przeżyciach seksualnych. Opisywać swoje odczucia, ulubione pozycje czy swoje pragnienia. Aby w pełni cieszyć się z tego cudownego uczucia, należy jednak pamiętać o bardzo ważne rzeczy, a mianowicie o antykoncepcji. Pisałam już post na temat metod zabezpieczania się, ale postanowiłam wrócić jeszcze raz do antykoncepcji. Dlaczego ? Skłoniły mnie do tego reklamy :) A dokładniej mówiąc kampanie reklamowe, które w niebanalny sposób starają się nakłaniać młodych ludzi do bezpiecznego seksu. Wielu młodych ludzi lekceważy antykoncepcje. Czasami przez strach, wstyd oraz przez seks wynikający z chwili zapomnienia.
Jak wiadomo najlepiej chroniącym nas zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą czy chorobami wenerycznymi jest prezerwatywa. Dlatego to jej pomysłodawcy reklam o antykoncepcji poświęcili najwięcej uwagi.Oglądając je uśmiechałam się od ucha do ucha. Zrobione są w taki sposób, aby jak najlepiej dotrzeć do młodych ludzi. Nie ma tam profesora z bananem, który ubrany w biały fartuch oraz wyposażony w banana pokazuje jak zakładać prezerwatywę.  Na jednej z nich widzimy małego peniska, który goni waginy, dlaczego je goni ? Ponieważ nie chcą one uprawiać seksu z peniskiem bez prezerwatywy. Dopiero w momencie, gdy penisek został obdarzony prezerwatywą, waginy lgną do niego i zaczynają namiętne figle :) Zresztą co ja wam będę mówić zobaczcie sami :)

 

W wielu domach seks jest tematem tabu, a co za tym idzie nie ma rozmów z rodzicami na temat antykoncepcji. Oczywiście to wszystko zależy od relacji dziecka z rodzicem. Moim zdaniem rodzice powinni rozmawiać ze swoimi pociechami na takie tematu. Pomogłaby to uniknąć niechcianych ciąż dziewczyn, które mają zaledwie 15 lat. Wiek dojrzewania budzi w nas wiele emocji, a rodzice w pewnym momencie stają się dla nas intruzami, którzy wtrącają się w nasze jakże dorosłe już życie :) Nawet jeżeli rodzice wychodzą z inicjatywą rozmowy na temat seksu, nastolatkowie krępują się i szybko ucinają temat. Niestety internet oraz znajomi często mają mylne pojęcie seksu, dlatego czasami warto posłuchać kogoś kto na ten temat wie trochę więcej niż my :) Dlatego kolejna reklama przedstawia bardzo troskliwą mamę :)

 

Uprawiając seks, czasami dosłownie odlatujemy :) Czujemy się jakbyśmy zapukali do bram 7 nieba. 
Bujamy w obłokach wyobrażając sobie cudowne chwile z naszym kochankiem  Pewnie nie raz widzieliście film, w którym była scena seksu w toalecie samolotu. Tak jak ważne jest bezpieczeństwo pasażerów podczas lotu, tak samo ważny jest bezpieczny seks. Dlatego producenci durexa postanowili nawiązać do tego w swojej reklamie :) 


 

Ważne aby nawet w chwilach słabości pamiętać o zabezpieczeniu. Mam nadzieję, że niedługo nasze szkolnictwo przywiąże większą wagę w przygotowywaniu młodych ludzi do współżycia.  Oraz będzie starało się robić wszystko, aby młodzież nie była z antykoncepcją na bakier. Młode dziewczyny powinny również pamiętać, że bezpieczny seks to cudowny seks :)


 


Mam nadzieję, że wy dbacie o bezpieczny seks. Pamiętajcie, że prezerwatywa nie tylko chroni nas przed niechcianą ciążą, ale pozwala zachować zdrowie. A gdy jesteśmy zdrowi, na seks oraz inne przyjemności w życiu mamy więcej energii oraz chęci :) Dlatego ja gorąco namawiam was, na regularne badania oraz bezpieczny seks :)1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Świetne są te reklamy :P Kilka z nich już widziałam, ale i tak się uśmiałam :P

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena