Jak przygotować się do seksu analnego


Pierwszą zasadą której powinnyśmy się trzymać jest " Jeżeli nie jesteś w 100 % pewna lub masz jakieś wątpliwości, nie rób tego " Do seksu analnego potrzeba długich przygotowań oraz odpowiedniego nastawienia psychicznego. Ważne aby pamiętać, że odbyt to nie pochwa. Nie ma on tylu zdolności, nie jest tak elastyczny jak ona oraz nie ma tak dużego naturalnego nawilżenia tak jak pochwa.

Zacznijmy od tego kiedy nie powinnaś decydować się na seks analny :

*Gdy wasze relacje są dość kłopotliwe, czyli gdy kłócicie się często, nie czujecie się komfortowo w swojej obecności, nadal wstydzicie się swoich ciał, w związku występuje brak zrozumienia, lun gdy wasz związek przeżywa kryzys. Dlaczego ? Ponieważ te wszystkie oraz inne złe czynniki, które występują w związkach działają na nas podświadomie. Nawet jeżeli nie myślimy o tych złych rzeczach, które dzieją się w naszym związku, nasz mózg ciągle o nich pamięta. W chwili gdy próbujecie zbliżyć się do siebie czy nawet próbujecie seksu analnego, podświadomie myślicie o tych wszystkich rzeczach i to one blokują was przed przyjemnością. Nie pozwalają się wam w 100 % odprężyć. To wszystko co dzieje się w naszych związkach w ciągu dnia, odbija się na naszym seksie. Krępacja przed waszym facetem w sytuacjach intymnych również sprawia, dyskomfort. Seks analny głównie polega na dużym odprężeniu i swobodzie, gdy nasze myśli skierowane są na to jak wyglądamy a nie na to aby się zrelaksować, może towarzyszyć nam ból oraz inne dolegliwości. Jeżeli przeżywacie, kryzys lub nie potraficie siebie zrozumieć, na pewno seks analny warto przełożyć na chwilę, gdy wasz związek będzie już spokojny oraz pełen uczuć.

*Jeżeli, choć trochę macie jakiekolwiek obawy. Seks analny można uprawiać dopiero wtedy gdy razem z partnerem nauczycie się jego zasad. Nie jest on tak prosty jak seks dopochwowy. Tutaj potrzeba odpowiedniego przygotowania, zrozumienia zasad oraz ich przestrzegania. 

*Gdy wasz partner, gorąco was do tego namawia a wy nie macie ochoty na ten rodzaj seksu lub gdy seks analny w ogóle nie sprawia wam przyjemności, oraz gdy kojarzy wam się ze wszystkim co złe. Nie ulegajcie namową kochanka i nie róbcie tego w dowód miłości, jeżeli jest to wbrew was. Gdy wasz partner darzy  was prawdziwą miłością na pewno zrozumie to, że nie macie ochoty na seks analny. W przypadku gdy ulegniecie namową kochanka pomimo waszej niechęci może skończyć się to ogromnym bólem, krwawienie z odbytu, urazami odbytu oraz innymi przykrymi dolegliwościami.

*Kiedy nie macie pojęcia jak się do tego zabrać. Nie kochajcie się analnie na tak zwany żywioł. Gdy nigdy nie czerpaliście wiedzy na jego temat, i  tak naprawdę wiecie tylko tyle, że penis zamiast do pochwy wchodzi w odbyt. W innym bądź razie skończy się to wizytą u lekarza, lub na prawdę niemiłymi doznaniami.

Oczywiście to tylko nieliczne zasady kiedy nie powinno uprawiać się seksu analnego. Każde chociażby małe przeciw, choroby, dolegliwości czy niepewność mówią aby nie uprawiać seksu analnego.

Natomiast kiedy jesteście pewnie, że tego naprawdę chcecie, macie wiedzę na temat seksu analnego ale brakuje wam praktyki warto wziąć pod uwagę pewne pomocne rady.

*Aby seks analny nie przyniósł bólu lecz przyjemność, należy przygotować partnerkę w odpowiedni sposób. 
Zacznijmy od higieny. Przed stosunkiem analnym kobieta powinna się wypróżnić, lub sięgnąć po pomoc lekarza i wybrać się na lewatywę. Przed aktem należy dokładnie umyć okolice odbytu, sam odbyt oraz oczywiście miejsca intymne.

*Należy zadać o odpowiednią grę wstępną. Nie żałujcie na nią czasu. Pośpiech tutaj jest na prawdę złym doradcą. Wspólny film porno, wspólna kąpiel w której możecie zacząć pieszczoty, erotyczny masaż, olejki zapachowe czy ulubione świece. Ważne aby partner poświęcił dużą uwagę pieszczot na odbyt i okolice odbytu. Niech całuje Twoje pośladki, które są mocną strefą erogenną, dotyka je głaska. Powoli również niech przyzwyczaja Twój odbyt do kontaktu z ciałem obcym, tzn może pieścić go językiem palcami, lub wibratorem. Wszystkie te pieszczoty na początku muszą być wykonywane czule oraz bez pośpiechu.
Nie ograniczajcie się w rzeczach które sprawiają wam przyjemność i które was podniecają. Jeżeli lubicie świntuszyć podczas seksu wykorzystajcie to. Niech całuje Twoje piersi oraz sutki, szczypanie, głaskanie, naprzemienna częstotliwość pieszczot. Nakieruj partnera na sposób w jaki ma pieścić Twoje ciało. Powiedz mu gdy trafi w punkt, który sprawia tobie wielką przyjemność. Mówcie do siebie, opowiadajcie o tym czego pragniecie. Takie przygotowanie nie muszą zacząć się tuż przed stosunkiem. Możecie zacząć j nawet kilka dni przed stosunkiem, same powoli pieścić swój odbyt lub wkładać place czy wibrator aby powoli przyzwyczajać się do uczucia które towarzysz w seksie analnym. Lub możecie je zacząć np od rana, nakręcajcie się nawzajem. Gdy jesteście w pracy piszcie do siebie jak miałby wyglądać ten wieczór. Pamiętajcie, że to czego pragniemy zawsze jest łatwiej napisać niż powiedzieć prosto w oczy. Nie odważyłabyś się powiedzieć partnerowi wprost, że masz ochotę aby pieścił Cię językiem a później powoli wchodził w Ciebie całym swoim penisem tak abyś czuła każdy centymetr jego ciała ? Napisz mu to. On na pewno również otworzy się przed Tobą. Takie nakręcanie się nawzajem godzina po godzinie sprawi, że reszta potoczy się już płynnie. Seks oralny doskonale pomoże wam w jeszcze większym podnieceniu. Oczywiście przed stosunkiem analnym a nie po lub w trakcie.Język posiada wielkie zdolności, wykorzystajcie to. Niech jego język wędruje po każdym centymetrze Twojego ciała. Pamiętaj również, że jemu pieszczoty z Twojej strony są również potrzebne :) Gdy chcecie pieścić się równocześnie, wybierzcie pozycję 69, lub połóż się na plecach niech partner położy się na boku twarzą do Ciebie i niech w ruch pójdą wasze ręce, on będzie pieścił Twoją łechtaczkę a Ty jego penisa, całujcie się przy tym lub mówcie rzeczy które podniecą was jeszcze bardziej.


* Oczywiście wszystkim pieszczotą oraz samemu stosunkowi  musi towarzyszyć duża ilość nawilżenia. Warto wybrać środki, które szybko nie wysychają typu wazelina czy lubrykant. Ślina wysycha zbyt szybko i potrzeba by jej było naprawdę sporo, natomiast balsamy oraz kremy zawierają substancje zapachowe oraz inne które mogłyby doprowadzić do pieczenia lub uczulenia.

*Zadbajcie o atmosferę. Przygotujcie pokój w którym będziecie się kochać tak aby miejsce na sam widok sprawiało wam przyjemność. Świece, ciepłe światło, ulubiona muzyka w tle czy olejki o waszym ulubionym zapachu które będą się unosiły w powietrzu.

*Jeżeli pragniecie kochać się analnie, a nie macie do tego warunków warto wybrać się na jedną noc lub weekend np do hotelu lub pod domki w miłej okolicy. Taka odmienność miejsca na pewno przysłuży się w uprawiany seksu analnego. Lubicie klimaty lasu ? Poszukajcie domków w takiej właśnie okolicy, a może kochacie góry lub morze, wszystko to zależy od waszych upodobań. A sam fakt, że kochacie się w innym miejscu niż zwykle przy widokach które wam się podobają pozwoli wam jeszcze bardziej się odprężyć.

*Zadbaj o  swój wygląd, ja zawsze powtarza, że kobieta która czuje się pewna siebie jest pewniejsza siebie bardziej odważna w łóżku. Jeżeli wam to pomoże zadbajcie o swój makijaż czy fryzurę, załóżcie seksowną bieliznę, pończochy, szpilki, możecie w ten sposób ukryć również to co wam się nie podoba w waszym ciele. Nie będziecie myślały wtedy o waszych mankamentach tylko o tym jak zjawiskowo wyglądacie. Tym samym sprawicie wielką przyjemność partnerowi.

*Wybierajcie pozycje, które są dla was wygodne, na początku nie warto eksperymentować w seksie analnym. Niech partner wykonuje powolne ruchy, bez pośpiechu. Nie żałujcie sobie w tych chwilach czułości i namiętności. Dodatkowe pieszczoty typu pocałunki czy głaskanie po ciele sprawią wam dodatkową przyjemność, która jest niezwykle ważna.

*Przy pierwszych próbach, możecie odczuwać ból lub dyskomfort nawet jeżeli zadbacie o szczegóły. Spokojnie to normalne, wasz odbyt nie jest przyzwyczajony  do tego typu pieszczot, gdy ból nie jest mocy lecz czujecie tylko lekki dyskomfort, który nie jest uciążliwy on powoli zacznie znikać. Ważne aby zwieracz od którego tak naprawdę wszystko zależy nie był zaciśnięty. Będziesz to robiła mimowolnie w chwili gdy partner będzie próbował w Ciebie wejść, wtedy musisz się skupić i nie doprowadzić do jego zaciśnięcia. Niech partner nie wykonuje zbyt głębokich ruchów. Gdy opanujesz już sztukę nie zaciskania zwieracza reszta będzie dla Ciebie przyjemnością. Do seksu analnego nie należy podchodzić z myślą, że pierwszy raz musi się udać. Każda kolejna próba przy niepowodzeniu pokaże wam na co musicie zwrócić jeszcze uwagę i nad czym musicie popracować. Nie tylko liczy się nastawienie naszego ciała, bo ciało to jedno a psychika to drugie, tak na prawdę nasze ciało łatwo przygotować z psychiką jest trudniej. Tak jak wyżej napisałam, gdy nie będziesz w 100 % pewna Twoja psychika sobie o tym przypomni w momencie stosunku. Zacznij od nastawienia się psychicznie a później zajmijcie się ciałem :)

WAŻNE !

*Nie uprawiajcie seksu oralnego lub dopochwowego  tuż po stosunku analnym. Gdy będziecie mieli ochotę na seks oralny lub dopochwowy , należy dokładnie się umyć.
*Seks analny również może prowadzić do chorób oraz zakażeń bakteryjnych.
*Nawilżenie, koniecznie o nim pamiętajcie.
*Na rynku są dostępne specjalne lubrykanty do seksu analnego, które mają środek przeciw bólowy i rozkurczający. Nie są to środki zakazane czy mogące przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu. Szukając takich rzeczy warto zapytać się specjalisty lub poczytać o danej firmie która posiada taki lubrykant opinie w internecie. 
*Nie uprawiajcie seksu analnego z osobą, której nie znacie lub nie jesteście je pewne.
*Jeżeli zdecydujecie się na seks analny przestrzegajcie jego reguł.
*Gdy nie chcesz i nie masz ochoty nie rób tego !

MITY O SEKSIE ANALNYM :

* Seks analny powoduje hemoroidy. Bzdura, nie powoduje hemoroidów, lecz gdy kobieta na nie cierpi seks analny nie jest dla niej.
*Sek analny powoduje raka odbytu. Bzdura,Seks analny z osobą niezakażoną wirusem HPV jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie zwiększa ryzyka powstania raka odbytu. Ryzyko pojawia się jedynie przy kontakcie z osobami zakażonymi HPV, dlatego bardzo ważne jest, by z przypadkowo poznanymi partnerami seksualnymi zawsze używać prezerwatyw
*Seks analny a nietrzymanie stolca, Seks analny wbrew obiegowym opiniom nie powoduje nietrzymania stolca, a wręcz jak dowiodły badania, dzięki ćwiczeniu mięśni zwieracza zmniejsza ryzyko wystąpienia tej choroby. Nietrzymanie kału występuje zdecydowanie częściej u kobiet. Głównymi przyczynami tej dolegliwości są silne uszkodzenia mięśni w trakcie porodu lub operacji oraz uszkodzenie nerwów kontrolujących właściwą pracę zwieraczy odbytu, związane najczęściej z cukrzycą. Nietrzymanie stolca może też pojawić się z powodu ogólnego zmniejszenia napięcia mięśni pojawiającego się u osób w podeszłym wieku.
*Przez seks analny można zajść w ciąże. Oczywiście to bzdura.
*Kobiety nie mają orgazmu podczas seksu analnego. Większość kobiet ma zdolność do tego typu orgazmu, odbyt jest bardzo unerwionym miejscem, dlatego daje wiele satysfakcji. Oczywiście, kobieta może mieć orgazm podczas seksu analnego.

 

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja nadal boję się seksu analnego, ale bardzo pomógł mi Twój post. Cieszę się że na niego trafiłam :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena