Prostytucja


Po prawie dwutygodniowej przerwie wreszcie wróciłam :) Dziś postanowiłam zająć się tematem prostytucji. Oczywiście mam tak wiele przemyśleń na jej tema, że nie jestem wstanie napisać wszystkiego w jednym poście, ale chociaż postaram się uogólnić niektóre z rzeczy związanych z prostytucją. Nie zostaje mi nic innego niż życzyć wam miłej lektury :)
Prostytucja- oddanie własnego ciała do dyspozycji większej liczbie osób w celu osiągnięcia przez nie zadowolenia seksualnego i pobieranie za to wynagrodzenia materialnego. Przy prostytucji ma więc miejsce świadczenie usług seksualnych (polegających zwykle na odbywaniu stosunków płciowych) za pieniądze lub inne korzyści.
Osoba oferująca usługi seksualne nazywana jest prostytutką; termin ten odnosi się również do mężczyzn („męska prostytutka”).

Tak oto definicję prostytucji przedstawia nam świat internetu, i w dużej mierze nie myli się. Jest to bowiem najstarszy zawód świata. Już od początków dziejów rozwijała się ona w gigantycznym tempie. Nawet w Biblii jest wiele wzmianek o niej. Słowo prostytucja pochodzi od dwóch członów słów łacińskich pro, co znaczy przed, i statuere, czyli wystawiać. Czyli można by powiedzieć dosłownie wystawić coś na pokaz. Dlatego większości z nas prostytutki kojarzą się z lasem przy drodze lub na ulicach.

Prostytucja od wieków aż po dziś dzień to temat wielu sporów. Dla jednych to zawód kobiet bez wykształcenia, brudnych lub z marginesu społecznego, dla drugich to zawód kojarzący się z luksusem gdyż tylko nieliczni mogą sobie lub mogli sobie pozwolić na korzystanie z usług Pań do towarzystw, które były zadbane mądre oraz dobrze usytuowane. Cesare Lombroso  w XIX wiek, zajął się naukowymi badaniami nad prostytucją. Z jego badań wynikało z punktu biologicznego podłoża prostytucji, że kobiety które były prostytutkami rodziły się już z takimi cechami które dają predyspozycję do tego zawodu. Były to między innymi wzmożony popęd płciowy, łakomstwo, pijaństwo, lenistwo, pęd do strojenia się, próżność, całkowity brak uczuć, moralne zobojętnienie i szereg cech dewiacyjnych w tym cielesne cechy degeneracji takie jak na przykład anomalie zębów, rozdwojenie kciuka, nienormalność owłosienia i asymetria twarzy.
W taki oto sposób prostytutka była uważana za kobietę zwyrodniałą bez uczuć oraz skłonną do różnych nałogów. W dzisiejszych czasach teoria ta trochę uległa zmianie. Tak jak w każdym zawodzie tak i tu są różne szczeble. Są owszem prostytutki z " niższej " półki które nie uchodzą za zbyt urodziwe i zadbane ale są i takie które za swoje usługi żądają krocie, są inteligentne, piękne oraz wykształcone. Mają one również klientów którzy są zamożni i wysoko usytuowani. Do tej gruby zaliczają się między innymi znane na całym świecie gejsze.
Prostytucja to jeden z najbardziej dochodowych biznesów na świecie. Mowa oczywiście również o czarnym rynku gdzie prostytucja jest zakazana.  Całkowita wartość rynku prostytucji oceniana jest na przeszło 187 miliardów dolarów (około 655 miliardów złotych).


Należy pamięta, że nie tylko kobiety uprawiają ten zawód, również mężczyźni się do niego zaliczają. Jest prostytucja heteroseksualna i homoseksualna.
Większości ludzi a w szczególności kobiet prostytutki kojarzą się tylko i wyłącznie w negatywny sposób. To głównie w tym zawodzie jest najwięcej zakażeń chorobami wenerycznymi.
 Prawda jest taka że nie tylko kobiety które mają sowich alfonsów czy pracują w domach publicznych są prostytutkami. Są też nimi coraz częściej studentki, które pragną życia na wyższym standardzie. W zamian za drogie prezenty czy dużą gotówkę sprzedaj swoje ciało potajemnie, są również tak bardzo nam znane galerianki. Młode dziewczyny w wieku gimnazjalnym, które za parę spodni czy perfumy chętnie wskakują do łóżek swoich klientów. Czasami jest również tak że dziewczyn która studiuje, nawet za wynajęcie mieszkania  płaci swoim ciałem.


Kobiety nie darzą sympatią również Pań pracujących w tym zawodzie , ponieważ w pewnym sensie widzą w nich zagrożenie.
Mężowie w niektórych przypadkach bardzo chętnie korzystają z usług Pań do towarzystwa. Dlaczego ?
Jest wiele odpowiedzi na to pytanie. Mąż który boi się powiedzieć o swoich pragnieniach żonie, o tym czego pragnie w seksie, boi się że żona uzna go za dziwka lub zboczeńca. Boi się jej reakcji w szczególności gdy żona jest konserwatywna i nie przywiązuje uwagi do seksu. Wtedy decyduje się na skorzystanie z usług prostytutki. Doskonale wie że jest to obca kobieta i pewnie nigdy w życiu już jej nie zobaczy, wie że z nią może pozwoli sobie na wszystko czego pragnie ponieważ płaci jej za wszystko czego dokona. A czy to przypadkiem nie jest płacenie za swoje marzenia seksualne ? Jest, to napewno. Pytanie do was moje drogie Panie, czy nie lepiej być otwartą i otwarcie rozmawiać o swoich potrzebach i o potrzebach partnera i wspólnie spełniać swoje fantazje, czy później martwić się o to czy wasz partner przypadkiem nie zechce zdradzić was z pierwszą lepszą prostytutką ? Oczywiście, nie na wszystko musimy się zgadzać, nie każda fantazja naszego partnera może nam odpowiadać, ale gdy jest się w szczęśliwym związku barierę seksualną wyznaczacie sami. Gdy czujecie prawdziwą miłość nie ma obaw o to że wasz partner w jakiś sposób chce was skrzywdzić. Gdy on proponuje wam coś na co wy nie macie ochoty, spróbujcie poszukać kompromisu. To chyba lepsze niż z góry mówione nie. Pamiętajcie o tym że, my kobiety również mamy swoje fantazje , czasami nawet bardziej odważne niż mężczyźni. Tak jak chcemy by nasi partnerzy zabiegali o nasze względy bez względu na długość związku w którym jesteśmy, tak i my kobiety musimy starać się o ich względy cały czas. Przecież my również pragniemy by nasz partner dbał o siebie przez cały czas a nie tylko na początku związku, oni również pragną abyśmy my kobiety były zawsze zadbane. Pociągały ich tak samo jak na początku, my również pragniemy by po 10 latach nasz facet pociągał nas tak samo jak w pierwszej fazie związku i był równie dobry a nawet lepszy w łóżku. Oczywiście nie tylko mężczyźni korzystają z usług prostytutek, kobiety również chętnie wynajmują sobie Panów do towarzystwa. Jedno jest pewne żadne seks z prostytutką nie da tyle satysfakcji facetowi co seks z osobą którą kocha.
 Należy również pamiętać, że kobiety które wybrały ten zawód nie zawsze zrobiły to z własnej woli. Wiele z nich które pracują i mają swoich alfonsów są przez nich bite oraz poniżane. Świat prostytucji jest bardzo mściwy, bardzo łatwo w niego wejść trudniej z niego wyjść. W wielu przypadkach dziewczyny są głodzone, faszerowane narkotykami oraz są pod 24 godzinnym nadzorem ludzi którzy nie pozwalają się im wyłonić z pokoju. Natrafiają na klientów którzy są wulgarni i również nie żałują przemocy wobec nich. Handel młodymi dziewczynami jest coraz większy. Największym łupem dla osób zajmujących się handlem dziewczyn są dziewice, dziewczyny które są " nietknięte " za takie dziewczyny potencjalni klienci są w stanie zapłacić grube tysiące dolarów czy euro. Prostytucja ma swoich zwolenników i przeciwników, jest to temat rzeka. Tak na prawdę tyle ile jest ludzi na świecie tyle jest zdań na temat prostytucji.Wyróżnimy kilka rodzajów prostytucji (oczywiście potocznie ) :
– gwardzistki – prostytutki z długim stażem pracy, niekoniecznie atrakcyjne;
– rasówki – działające na ulicach po zapadnięciu zmroku;
– mewki – pracujące w pobliżu portów, oddające się głównie marynarzom;
– ksiutówki – zdobywające klientów na plażach.
– lokalowe,
– na ulicach, dworcach,
– przy kioskach z piwem,
– pod bramami portów.
2 komentarze:

plumplum pisze...

Dobrze opisałaś genezę językową. Do tej pory np. w języku esperanto istnieje słowo na prostytutkę które dosłownie oznacza hm… Kobietę publiczną. Nie wspomniałaś o Internecie. Jest trochę portali z ogłoszeniami takich panienek. Jak to działa nie wiem, nie weryfikowałem :P

Patrycja Frątczak pisze...

Jest wiele form prostytucji, internet ma wielką władzę także w tej kwestii. W internecie można przez czat zabawić się z dziewczyną lub po prostu umówić się z nią w dogodne miejsce. Takie dziewczyny czy nawet kobiety mają profile na których widać ich zdjęcia i opis czego można od nich oczekiwać oraz czego one oczekują od potencjalnych klientów. Są również ogłoszenia prywatne tak zwany sponsoring, wtedy w takim ogłoeszeniu jest napisane wprost, że kobieta oczekuje sponsoringu za umilenie wieczoru. Niezależnie czy to ogłoszenie prywatne czy dziewczyn z agencji wszystko jest opisane nie dosłownie, bo jak wiadomo prostutucja w polsce jest zakazana:)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena