Zadowolenie seksualne


Kilkanaście dni temu, prosiłam was o wzięcie udziału w ankiecie. Ankieta ta, miała na celu zobrazowanie, chociaż w małym stopniu, zadowolenia z waszego życia seksualnego.
Patrząc na liczbę osób biorącej w niej udział, oraz przełożenie tego na procenty, większość z ankietowanych nie miała do swojego partnera / partnerki zastrzeżeń :)

Tylko 5 % zgarnęły odpowiedzi " Nigdy mu się to nie zdarzyło " oraz " Nie, ale mówię mu że jest cudowna/y podczas seksu "

Na całe szczęście :) Jednak i tak najwięcej procent osiągnęła odpowiedź " Raczej tak " a nie jak się spodziewałam " Oczywiście " 

Przeglądając fora oraz artykuły związane z tym tematem, okazuje się, że większość z nas jest zadowolona ze swojego życia seksualnego, lecz jednak nie w tak dużym stopniu, aby móc się nim chwalić.
Większość szczególnie kobiet, woli oszukiwać swojego kochanka niż powiedzieć mu otwarcie co robi nie tak, oraz czego pragnie podczas seksu.
Panowie, nie przyznają się do fantazjowania ( to oczywiste ), boją się również mówić o swoich potrzebach. O tym czego pragną, w jaki sposób chcieliby uprawiać seks, oraz o pomysłach które chcieliby wprowadzić w swoje zbliżenia.

Przeważnie to kobiety posądzane są o nie przyzwanie się do tego, że nie było im tak dobrze jakby mogły świadczyć o tym ich jęki czy też prośby o więcej.

Natomiast Panowie, zawsze wiedzą jak powiedzieć czego pragną. Niestety nie do końca jest to prawdą. Okazuje się, że mężczyźni równie mocno zakłamują swoje zadowolenie z obecnego życia seksualnego.
Co stoi za brakiem komunikacji ze strony mężczyzn ?

Między innymi Panowie boją się łatki zboczeńca , seksoholika, dziwkarza czy też niewyżytego samca, któremu w głowie tylko jedno.
Boją się wyśmiania, kompromitacji. Oraz boją się, że zdradzając swoje fantazje, stracą szacunek w oczach swojej wybranki serca.
Szczególnie Panowie o wysokiej pozycji, majętni, chodzący przykład idealnego ojca, wzoru do naśladowania. Z małżonką, z dobrego domu, wychowanej w ścisłych ramach ideologicznych czy też skrajnie religijnej.

Lecz nie tylko tacy mężczyźni boją się przyznać do chęci prawdziwego spełnienia podczas seksu, akceptując seks, który nie do końca spełnia ich oczekiwania.
Są to również Panowie, skrycie, wstydliwi, czy też z kompleksami.

Zadziwił mnie post pewnej Pani, która była kobietą " Casanovy " Bardzo przystojnego bruneta, który nie tylko jak opisuje kobieta, był bardzo przystojny był również zaradny, inteligenty oraz majętny. Szalał za nią, darzył wielkim uczuciem. A jednak nie potrafił dogodzić jej w sferze seksu. 

Czego mogło brakować, można powiedzieć chodzącemu ideałowi ? Myślę, że to kwestia " chemii " tego uczucia, którego nikt nie potrafi tak naprawdę opisać.
Dlatego nie zawsze, idealna uroda czy też wysoka inteligencja będzie powodowała, że dana osoba w pełni spełni nasze wymagania seksualne.
Każdy z nas ma inne potrzeby. Co innego nas podnieca.

Jednak, nie zawsze pełne spełnienie seksualne w związku przychodzi z pierwszym dniem zbliżenia. Czasami, aby móc poczuć 100 % zadowolenie potrzeba, miesięcy a nawet lat. Szczególnie, jeżeli wkroczyliśmy w poważny związek w młodym wieku.
Ważna a nawet najważniejsza jest komunikacja. Rozmowa oraz informowanie naszego partnera co tak naprawdę sprawia nam przyjemność podczas seksu. Jakie pieszczoty sprawiają nam największą rozkosz. Oraz pomoc w nauce naszego ciała. W tym co i w jaki sposób najbardziej je pobudza.
Wstyd czy ukrywanie swoich pragnień, spowoduje w późniejszym etapie związku duże problemy, kłótnie a nawet może być przyczyną zdrad. Chyb nikt z nas nie chcę, tkwić z związku, którym kieruje obłuda.

Wszystkim wam życzę, aby wasze zadowolenie seksualne zawsze wskazywało 100 a nawet 102 % :) Bez względu czy będą to długie namiętne wieczory czy szybkie numerki przed pracą :)

Na sam koniec zachęcam was do wzięcia udziału w kolejnej ankiecie. Za oddane wcześniej głosy oraz za te, które oddacie teraz bardzooo dziękuję ! 
Pozdrawiam 
Patrycja :)


Źródło obrazka :
http://promienieszczescia.bloog.pl/id,3293016,title,Namietnosc,index.html?smoybbtticaid=61439b

0 komentarze:

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena