Mężczyzna idealny


Kobietom trudno dogodzić w jakiejkolwiek kwestii. 
W kategorii " Mężczyzny Idealnego " sprostanie naszym wymaganiom graniczy z cudem.
Począwszy od wizerunku po cechy charakteru oraz zainteresowania jakie ów delikwent powinien posiadać.

Będąc w stałym związku, sama łapie się na wyolbrzymionych wymaganiach, które stawiam swojemu parterowi.
Dodatkowym utrudnieniem jest mój charakter. Wiem czego chcę. Jestem cholernie uparta. Ja ma rację, a gdy jej nie mam to i tak ją mam. A mój parter, hmm... no właśnie. A mój partner, nie ma ze mną lekko :))

Często bywa tak, iż wydobywa się ze mnie gen " Małego dyktatora "
Poprzeczkę swojemu mężczyźnie, w osiągnięciu  ideału w moich oczach postawiłam bardzo wysoko.
A wyglądało to miej więcej tak : 

Najlepiej gdybyś był zazdrosny, ale nie tak bardzo aby wszystkiego mi zabraniać. Troszczyć się o mnie, lecz nie za bardzo ponieważ nie jestem dzieckiem. Być romantyczny ale również potrafić zachować się jak 100 % facet. Dbać o siebie i swój wizerunek, lecz nie przesadnie. Rurki, kilo żelu na włosach czy też samoopalacze odpadają. Kochać dzieci, lecz większą uwagę poświęcać jednak mi. Zadbać o naszą przyszłość, lecz pozwolić mi również dokładać się do naszego życia.
Kontrolować mnie, lecz tak abym uznała to za troskę a nie tyranie.
Gotować, sprzątać oraz dbać o dom, lecz w takim stopniu, aby nie odbierać mi poczucia odpowiedzialnej oraz solidnej Pni Domu.
Nie ograniczać mnie w spełnianiu moich marzeń.
Wspierać kiedy płaczę. Być świetnym kochankiem, przyjaciółką, tatą, rozważnym mężczyzną, idealnym ojcem dla naszego przyszłego dziecka, cudownym partnerem oraz zaradnym szefem wszystkich szefów w jednym.
Musisz również potrafić mnie słuchać, wybaczać, wspierać, kochać MIMO, POMIMO ORAZ WBREW.
Masz nie zrzędzić, nie lenić się. Masz mieć pasję. 
Darzyć mnie szacunkiem.
Doprowadzać do cudownego szaleństwa podczas seksu.
Masz znosić moje fochy. A gdy mówię że nic mi nie jest, masz dopytywać tak długo aż  powiem ci prawdę.
Chodzić ze mną na długie romantyczne spacery. Kochać zwierzęta. 
Bronić przed pająkami. Otwierać przede mną drzwi. Całować w rękę. 
Głaskać  przed snem. 
Mówić prawdę. 
Mieć dobre maniery.
Znosić 1000 humorów na sekundę, gdy mam okres.
Oraz spełniać wszystkie te wymagania, które jeszcze nie przyszły mi do głowy.


Pisząc to przez mały pryzmat humoru, uświadomiłam sobie, że mam koło siebie mężczyznę, który spełnia te wszystkie wymagania. Mężczyznę idealnego. Lecz nie tylko poprzez spełnianie wszystkich moich " dyktatorskich " warunków bycia idealnym parterem. Lecz dzięki temu, iż potrafi ujarzmić takiego uparciucha oraz choleryka jakim jestem ja. Dając mi przy tym ogrom miłości oraz wsparcia. "Tupnąć " kiedy trzeba oraz udowodnić, że  ma również swoje zdanie :)

Zdałam sobie również sprawę, że idealność rodzi się nie z pięknych oczu czy świetnej sylwetki. Nie rodzi się również z cudownych cech charakteru. Idealność  w związku rodzi się z miłości, którą odnajdziemy w naszej drugiej połówce.


Doskonale wiem również jakie potrafimy być rygorystyczne w naszych postanowieniach. Jak bardzo nasze wymagania przerastają was Drodzy Panowie.
Jak media, filmy, literatura czy też prasa kobieca zakrzywia nam obraz normalnego faceta. Każda pragnie mieć u swego boku ideała. Ideał, którego zazdrościć będą wszystkie koleżanki.
Zapominając o tym, ile tak naprawdę nam samym brakuje do ideału.

Mam dla was coś jeszcze. Mianowicie okazuje się, że nasz kobiecy mężczyzna idealny, zmienia się wraz z osiągniętym przez nas wiekiem.
Wygląda to mniej więcej tak :

Kobiety 18 -25 lat
Musi mieć poczucie humoru. Potrafić się bawić. Żyć chwilą. Nie myśleć o przyszłości. Ma liczyć się tu i teraz. Szaleć do białego rana. Dumnie prezentować swoją kobietę przed znajomymi. Nie wspominać o dzieciach.

Kobiety 26-34 lat
Rozważny lecz nadal z nutą szaleństwa. Myślący o karierze. Rozwijający się. Uzdolniony w wielu dziedzinach. Zaradny. Z poczuciem humoru. Myślący o założeniu rodziny. Kochający dzieci. Ciepły, troskliwy.
Z dobrym wykształceniem.

Kobiety 35-42 lat
Stabilny finansowo. Rozważny. Zdecydowany. Gotowy do założenia rodziny. Nadal przebojowy, lecz już bardziej typ domownika. Opiekuńczy. Zaradny. Będący w stanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa bliskim.

Kobiety 43- 50 lat
Może być młodszy. Z energią do życia. Troskliwy. Zaradny. Romantyczny. Kochający życie oraz dobrą zabawę.

Ile w tym prawdy ? :)


A tym Paniom, które jeszcze nie poznały swojego idealnego mężczyzny życzę wytrwałości :) 
Oni istnieją. Naprawdę ! :))
Źródło obrazków :
google.image.pl

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

Prawdziwy facet to,taki który ma zasady i bezgranicznie się ich trzyma.Gość,który jest jak piesek latający za kobietą jest za przeproszeniem pizdusiem :) a nie facetem.My mężczyźni również względem kobiet mamy bardzo duże wymagania.Większość kobiet myśli,że my wymagamy tylko tego aby dobrze wyglądała ,gotowała,sprzątała itd.To jest błędne myślenie.Jeżeli kobieta,z którą się było kilka lat w perfekcyjnym związku przekroczy granicę.Facet powinien powiedzieć "adios "Nie patrząc na to co było kiedyś między nami.

Bliżej Zbliżeń pisze...

Owszem zgodzę się, że facet powinien mieć zasady, lecz nie do końca zgodzę się, że powinien się ich bezgranicznie trzymać :) Jak to się mówi " Tylko krowa nie zmienia zdania " :) Zasady są ważne, lecz nigdy nie mogą one zasłaniać nam szczerości, wierności oraz innych ważnych aspektów związku.
Granicę może przekroczyć każdy z nas, pytanie tylko dlaczego zaistniała chęć jej przekroczenia ?

Anonimowy pisze...

Ja nadal będę trzymał przy swoim,że facet powinien bezgranicznie trzymać się swoich zasad.Jeżeli facet złamie zasadę,która sobie sam nałożył to kobieta może go przestać szanować ,no i wykorzystywać grając w wasze gierki :D

Bliżej Zbliżeń pisze...

A jeśli to np zasada typu " Kobietę będę traktował wyłącznie przedmiotowo " To też uważasz, że facet, który postawił sobie taką zasadę nigdy nie powinien jej zmienić ?
:)

Anonimowy pisze...

Nie wiem jak można mieć taką zasadę jak traktowanie kogoś przedmiotowo.To czysty idiotyzm...Prawdziwy mężczyzna będzie szanował kobiety tak jak własną matkę.Osoby,które tak traktują kobiety,najwidoczniej miały jakiś powód lub po prostu naoglądali się dużej ilości filmów z harckorowym porno :D,gdzie kobiety są właśnie traktowane jak przedmioty .To,że jedna kobieta coś złego zrobiła,to nie oznacza,że reszta będzie robiła to samo.Niestety,są tacy idioci co tak właśnie uważają :)To ich sprawa i zarazem głupota.

Bliżej Zbliżeń pisze...

Owszem jest to idiotyzm, lecz niestety są i tacy, którzy wyznają takie zasady. Mężczyzna powinien szanować kobietę, ale i kobieta powinna szanować mężczyznę.
Bez tego ani rusz w drodze do budowania zdrowego związku oraz relacji międzyludzkiej :)

Anonimowy pisze...

Z tym się zgadzam .Zdrowy związek powinien się opierać przede wszystkim na zaufaniu,szczerości no i przede wszystkim szacunku :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena