Pierwszy razJuż od momentu gdy zaczynamy dojrzewać skrupulatnie w myślach zaczynamy tworzyć scenariusz naszego pierwszego seksu. Dziewczyna chce by była to niezapomniana chwila, którą będzie wspominała do końca życia. Najlepiej z chłopakiem który kocha ją nad życie. Pragnie świec, kwiatów, nastrojowej muzyki, romantycznego nastroju. Chłopak raczej większą wagę przywiązuje do doznań, skupia się na ciele dziewczyny, na tym jak będzie wyglądał cały stosunek, pragnie dotykać jej piersi, pośladków. Chce w końcu poczuć jak  to jest włożyć penisa gdzie indziej niż we własną rękę :)

W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej. Większość swój pierwszy raz odbyła w zupełnie innych warunkach niż sobie to wyobrażała. Nie było kwiatów, muzyki, i całej tej otoczki. Oczywiście są ludzie, którzy swój pierwszy raz odbyli w takim scenariuszu jaki sobie zaplanowali ale jest to mniejszość.
Presja rówieśników staje się tak wielka, że młodzi ludzie w coraz wcześniejszym wieku przeżywają swój pierwszy seks.
Słuchając przechwalania się znajomych ze szkoły, czy z otoczenia, z iloma dziewczynami to już nie spali w przypadku chłopców, czy  ile to orgazmów już doświadczyły koleżanki, seks staje się czymś co trzeba zrobić by nie wyjść w ich oczach na kogoś zacofanego.
I tak oto dziewczyny które mają po 14 lat swój pierwszy seks mają już za sobą.
Czy to dobrze ? Raczej nie.
Wiele z takich nastolatków kompletnie nie wie nic na temat seksu. Wydaje im się, że to banalne. Bo przecież kto by nie potrafił włożyć penisa to pochwy, żadna tam filozofia. A jednak. Ciąża, choroby weneryczne to tylko niektóre z niebezpieczeństw wynikających z uprawiania seksu bez wiedzy o nim.
Ilu z was  już widziało dziewczyny które w wieku gimnazjalnym są w ciąży lub mają już dzieci? Na pewno sporo.
W momencie gdy taka dziewczyna w tak młodym wieku zaszła w ciąże z chłopakiem który nie ucieka od obowiązku posiadania dziecka lub ma przy sobie wsparcie rodziny, jeszcze nie jest tak źle. Problem zaczyna się gdzie chłopak, z którym zaszła w ciąże jest idiotą i umywa ręce od tego co się stało a rodzina nie chce jej widzieć na oczy. Wtedy nie tylko ona jest poszkodowana, najwięcej poszkodowane będzie to dziecko które się urodzi, a dzieci same na świat się nie pchają, one nie mogą odpowiadać za głupotę ludzi którzy byli tak dojrzali by uprawiać seks ale i byli na tyle niedojrzali by mieć dziecko.


Jak przygotować się do pierwszego razu ?

Na wstępie chciałam powiedzieć, że naprawdę nie warto opierać swojego pierwszego razu na filmach porno czy opowiadań znajomych. Pierwszy raz raczej nie przypomina sielanki, nie jest tak jak w filmach. Zarówno dziewczyna jak i chłopak może odczuwać ból.  Pierwszy stosunek raczej nie trwa godzinę czy nawet pół. Wszystkie emocje które władają ciałem wpływają na odczucia podczas pierwszego seksu. Gdy dziewczyna jest zdenerwowana i spięta ból może być większy.Normalnym odruchem ludzki na ból jest wycofanie się. Dlatego gdy podczas próby kochania się odczujecie ból czy dyskomfort nie uciekajcie. Napięcia błony powoduje rozluźnienie jej i przedłużenie odczuwania bólu. Świadomie należy w chwili odczucia lekkiej bolesności wykonać ruch miednicą do przodu, co skraca do ułamków sekundy bolesny moment pękania błony. Podczas przebicia błony dziewiczej może dość do krwawienia, nie każda dziewczyna je ma ale spokojnie, krwawienie ustaje lub jest w niewielkich ilościach.
Pośpiech raczej jest złym doradcą. Nie śpieszcie się, nie róbcie tego z byle kim i tylko dlatego, że wasi znajomi mają już to za sobą. Pierwszy raz to coś więcej niż włożenie penisa do pochwy. To są również emocje i coś co zapamiętacie do końca życia. Zadbajcie o to aby miejsce w którym będziecie się  kochać  po raz pierwszy było czyste, była miła atmosfera i miejcie pewność, że osoba z którą chcecie to zrobić jest naprawdę tego warta. Nie porywajcie się na skomplikowane pozycje seksualne, postawcie na klasyczne i te w których będzie wam wygodnie. Nie zapominajcie o grze wstępnej. Rozluźnienie jest bardzo ważne.

Pierwszy raz to początek odkrywania seksu. Wiele z was na pewno rozczarowało się doznaniami podczas pierwszej inicjacji seksualnej.
Dlaczego ludzie lubią tak uprawiać seks ? Wcale nie było tak przyjemnie jak opisują to inni.
Spokojnie, tak jak wszystkiego w życiu tak i seksu trzeba się nauczyć. Czasami przyjemność z seksu odczuwa się dopiero po dłuższym czasie. Nawet kolejne stosunki mogą nie przynosić wam tyle przyjemności ile oczekiwaliście.
Aby czerpać przyjemność z seksu należy nauczyć się własnego ciała. Nie bójcie się dotykać samych siebie. Gdy odkryjecie co tak na prawdę sprawia wam przyjemność, będziecie mogli czerpać więcej przyjemności z późniejszych doznań.


Pierwszy seks = pierwszy orgazm ?

Raczej nie. Dziewczyna kochająca się pierwszy raz z chłopakiem raczej może zapomnieć o orgazmie. Orgazm to trudna sztuka. Czasami bywa tak, że kobiety będące w długoletnich związkach nie przeżyły jeszcze orgazmu. Ale spokojnie tak jak w życiu na wszystko przychodzi czas, tak i na orgazm przyjdzie.

Zabezpieczenie się :
 Ważne a nawet najważniejsze jest zabezpieczenie. Ważne aby mieć prezerwatywę, nawet gdy dziewczyna zażywa już tabletki antykoncepcyjne.
Pamiętajmy że plemniki mogą pozostać w ciele kobiety nawet przez kilka dni.
Aby mieć jeszcze więcej pewności przed niechcianą ciążą czy chorobami wenerycznymi warto pójść do ginekologa. On dobierze wam odpowiednią formę antykoncepcji.

 Błona dziewicza :
 Błona dziewicza stanowi barierę mechaniczną chroniącą dziewczynki przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Przez otwór w błonie dziewiczej wydostają się wszystkie wydzieliny z pochwy, łącznie z krwawieniem miesiączkowym. Należy pamiętać ,że błona dziewicza nie stanowi bariery dla plemników i nie chroni przed ciążą.W błonie dziewiczej, w zależności od jej budowy, znajduje się od jednego do kilu otworów przez które wydostają się wszelkie wydzieliny z pochwy oraz krwawienie miesięczne.
Podczas przebicia błony dziewiczej, może ale nie musi dojść do krwawienia.


Fakty i mity o pierwszym razie :

Mity:
*Podczas pierwszego stosunku nie można zajść w ciążę
*W czasie pierwszego stosunku nie zarażę się chorobą weneryczną ani HIV
*Pierwszy stosunek zawsze jest bolesny
*Dziewica nie może zajść w ciążę
*Masturbacja w młodości źle wpływa na późniejsze życie seksualne
*Pozycja „ na stojąco ” zabezpiecza przed ciążą
*Pierwszy raz jest zawsze nieudany.
* Gdy kocham się pierwszy raz, powinnam mieć orgazm.
*Alkohol pomaga w przełamaniu wstydu i rozluźnieniu.
* Każda dziewica ma błonę dziewiczą

Fakty:
*Podczas pierwszego razu można zajść w ciąże.
*Podczas pierwszego razu można zarazić się chorobami wenerycznymi
* Błonę dziewiczą można odtworzyć
*Podczas miesiączki można uprawiać seks
*Błona dziewicza może nie pęknąć podczas pierwszego stosunku
*Dziewica może urodzić dziecko
*Również dziewica powinna chodzić do ginekologa


0 komentarze:

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena