Orgazm- Jak do niego dotrzeć? I czy może sprawiać ból?Dziś o jednym z najważniejszych doznań seksu. Orgazm- wielka niewiadoma, która przynosi nam tyle przyjemności. Pisałam już teks na jego temat ale dziś zajmę się nim trochę bardziej od strony kobiecej  :)
Może to wydać się wam dziwne, ale czasami jest tak, że kobieta nie umie rozpoznać tej chwili, chwili orgazmu.
Nie ma definicji ani określonych przeżyć podczas orgazmu. Każda kobieta odczuwa go indywidualnie.
To mit, że tylko facet nie jest w stanie od razu po orgazmie kochać się dalej. My kobiety także tak mamy. Potrzebujemy chwili odpoczynku, ponieważ każdy dotyk łechtaczki tuż po orgazmie jest dość intensywny, a w niektórych przypadkach może nawet zaboleć. Oczywiście mamy ten dar i potrafimy się szybciej zregenerować do dalszego stosunku niż mężczyźni, ale nasze ciała również się czasami buntują. Gdy przeżywamy orgazm podczas stosunku a nasz partner dalej się z nami kocha, nie ma już w nas tyle siły i podniecenia jak przed orgazmem. Nie odczuwamy, aż tak wielkiej przyjemności i nasze siły się zmniejszają.
 
 
Jak rozpoznać orgazm? Hmm to trudne pytanie, ponieważ każda kobieta przeżywa go w inny sposób.  Najczęściej kobiety opisują go jako fala ciepła, dreszczy, skurczów oraz wewnętrznego rozładowania. To moment w którym wszystko w Tobie drży. Chwila, która zamienia Twoje ciało w jadą wielką eksplozję. Podczas orgazmu może dojść to drżenia ciała a gdy orgazm jest bardzo intensywny kobieta może odczuć go w sposób jakby popieścił ją prąd o małym nasileniu. Orgazm ma kilka faz na początku może się wydawać, że jest to wielki upust podniecenia, które w nas tkwiło. To tak, jakby podpalić dynamit i patrzeć jak ląd zbliża się ku wybuchu. U nas ląd podpalmy gdy zaczynamy grę wstępną. Z każda chwilą, odczuwamy pocienienie coraz bardziej i bardziej aż nadchodzi moment wybuchu. Wielkie bum, które włada całym naszym ciałem.  Czujemy radość, odprężenie ale i zmęczenie.
 
Kobieta po orgazmie, może czuć wyczerpanie i brak sił. To nic niepokojącego. Nasze ciało przeżywa wysiłek. Wysiłek który, daje wiele przyjemności. Niektóre kobiety wręcz nie chcą, by ich partner dotykał ich krótko po osiągnięciu orgazmu. Inne potrzebują bliskości. Jeżeli nie masz ochoty po orgazmie na dalszy stosunek lub na pieszczoty powiedz o tym kochankowi Wytłumacz mu w miły sposób, że był świetny bo jak sam może zobaczyć nie masz już siły na nic, ale potrzebuje chwili dla siebie, aby znów się zregenerować. Nie trzeba wiele czasu aby kobieta znów posiadła siły. Wystarczy kilka minut aby ciało się uspokoiło.
Blokada po orgazmie może wynikać właśnie w skutek dużego wyczerpania organizmu. Daj sobie wtedy kilka chwil i dojdź do siebie. Poproś partnera aby delikatne pomasował ci barku lub napij się zimnej wody. Ciepła kąpile także Ci w tym pomoże.
 
Jak najlepiej osiągnąć orgazm? Na osiągnięcie orgazmu wpływa wiele czynników. Twój stopień podniecenia, atmosfera, pozycja seksualna a nawet to czy kochasz się z miłością czy bez.
Aby cieszyć się z tej chwili i ją osiągnąć musisz być rozluźniona i podniecona. Udawany stosunek lub seks bez chęci wcale Ci w tym nie pomoże. Nie myśl o tym, aby mieć orgazm bo Twoje myśli Ci w tym przeszkodzą. Najlepiej aby, podczas seksu skupić się na nim a nie na tym co będzie lub było.
 Najlepiej abyś to to Ty najpierw poznała swoje ciało i dowiedziała się jakie pieszczoty sprawiają Tobie najwięcej przyjemności. Zafunduj sobie sesje solo, uruchom wyobraźnię, pieść się za pomocną palców czy wibratora. Pamiętaj aby zawsze nawilżać palce lub wibrator aby przyjemność była większa. Gdy Ty nauczysz się swoje ciała, łatwiej będzie przekazać partnerowi co ma robić, aby sprawić Tobie więcej przyjemności. Nie śpisz się, gdy Twój partner pieści Cię a Ty potrzebujesz dłuższej chwili aby osiągnąć orgazm nie zamartwiaj się że go to męczy. Każdy facet uwielbia wkładać buzię między nogi kobiet a Twoje jęki dadzą mu do zrozumienia że świetnie się w tym spisuje i będzie miał ochotę na sprawienie Tobie jeszcze więcej przyjemności. Kilka miłych słów dla niego po orgazmie także połaskocze jego ego :)

 
 A jak zrobić aby orgazm był dłuższy i bardziej intensywny? Jednym z takich sposobów jest przerywanie orgazmu. Tzn, gdy czujesz że ten moment już jest bardzo blisko, gdy czujesz jak nadchodzi najsilniejszy moment podniecenia przerwij wszystko. Niech Twoje ciało znieruchomieje na kilka sekund gdy poczujesz, że wszystko zaczyna się stabilizować wróć do pieszczot. Powtórz to kilka razy a gdy się już zdecydujesz i Twoje podniecenia będzie kipiało daj upust i ciesz się z mega silnego orgazmu :)

Innym sposobem jest, aby podczas stymulacji Twojej łechtaczki kochanek pieścił Twoje sutki jednocześnie lub całował Cię w Twoje czułe miejsca. Pozwoli to na jeszcze większe podniecenie a co za tym idzie będziesz miała silniejszy orgazm. Pozycja boczna doskonale nadaje się do przedłużenia orgazmu i jego nasilenia. Gdy kochacie się na łyżeczkę unieś nogę do góry lub oprzyj ją na kolanie partnera. Podczas penetracji przez partnera poproś aby pieścił Twoją łechtaczkę ręką i co jakiś czas lekką klepał opuszkami palców łechtaczkę. Musi to robić delikatnie i z wyczuciem. Takie delikatne poklepywanie łechtaczki na przemian z dotykiem jego palców da większy i dłuższy orgazm. Nie zapomnij powiedzieć mu aby podczas orgazmu nie przerywał tych czynności.

 Możesz także, wybierać te pozycje w  których Twój kochanek ma dostępn do większoći Twojego ciała. Pozwoli to na dotykanie pzez niego większej części ciała a co za tym idzie sprawi Tobie większą przyjemność.

Orgazm nie należy do najprostszych rzeczy. Potrzeba czasu aby w pełni się z niego cieszyć oraz nauczyć się go.
To że nie potrafisz lub masz trudności z osiągnięciem orgazmu nie świadczy o tym że jesteś kiepską kochanką. Wiele kobiet ma z tym problem nie ty jedna.
My kobiety mamy więcej trudności z przeżywaniem go i dojścia do niego niż mężczyźni, ale za to mamy dłuższe, silniejsze oraz możemy je odczuwać na wiele różnych sposobów :)
 
 

 
Kobieta ma ten wielki plus, że może odczuwać kilkanaście różnych orgazmów oto one:
 
*
Orgazm łechtaczkowy- najbardziej popularny orgazm w śród kobiet. Osiąga się go poprzez drażnienie łechtaczki.To jaki silny on będzie zależy od stopnia unerwienia łechtaczki. Podczas podniecenia staje się ona nabrzmiała oraz bardziej czerwona. Więc nie ma się co martwić gdy zobaczycie że się trochę powiększyła.
*Orgazm pochwowy- Jest o wiele trudniejszy do osiągnięcia przez kobiety niż orgazm łechtaczkowy. Podczas stymulacji ścian pochwy w odpowiednim miejscu oraz pod odpowiednim kontem, kobieta może przeżyć orgazm pochwowy.
*Orgazm punktu G- magiczny punk G, dla wielu coś nieosiągalnego gdyż trudno jest go znaleźć. Wymaga to odpowiedniej techniki i stymulowania pod odpowiednim kątem. Podczas orgazmu punktu G może dojść u kobiety do wytrysku. Niestety nie każda kobieta może nim się cieszyć, gdyż średnio co 5 kobieta przeżywa wytrysk.
*Orgazm cewki moczowej- do tego orgazmu dochodzi podczas stymulacji cewki palcami lub językiem.
*Orgazm sutkowy-Sutki to bardzo czułe miejsce na dotyk. Do orgazmu dochodzi podczas drażnienia sutków palcami ub językiem.
*Orgazm strefowy- to orgazm, która kobieta może przeżyć indywidualnie. W zależności od jej czułych miejsc. Karku,  ramion, szyi,  pleców, ud, stóp itp
*Orgazm wieloogniskowy - ten typ orgazmu kobieta przeżywa podczas stymulacji kilku części na raz miejsc erogennych swojego ciała. Np. Podczas penetracji dopochwowej i stymulacji łechtaczki. Lub stymulacji łechtaczki i sutków.
*Orgazm analny- odbyt niezwykłe miejsce, obdarzone wieloma nerwami co powoduje bardzo wrażliwą część ciała na dotyk. Stymulacja odbytu, poprzez dotykania palcami czy członkiem może doprowadzić do orgazmu.
 
*Orgazm bolesny- dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jego przyczyną może być poród, zapalenie miejsc intymnych, choroby, u kobiet okres przekwitania a u mężczyzn prostata. Może on także wynikać w skutek złej stymulacji za mocnej lub zbyt intensywnej.
*Orgazm wyobrażeniowy- To orgazm bez stymulacji ciała. Zarówno mężczyzna jak i kobieta bez dotykania ciała lecz tylko i wyłącznie przez swoje fantazje może doprowadzić się do takiego orgazmu.


A może wy macie jakieś problemu dotyczące orgazmu? Chętnie postaram się wam pomóc :) Zapraszam do pisania meili pod adres p_f1@op.pl Na pewno odpowiem na każdy . Anonimowość zapewniona w 100% żadne pytania oraz odpiwedźi bez waszej zgody nie zostaną opublikowane :)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy post. To prawda kobiety są w każdej dziedzinie bardziej skomplikowane niż mężczyźni. Wiec z orgazmem nie może być inaczej. Myślę, że aby dotrzeć do orgazmu trzeba być w pełni rozluźnionym i poddać się narastającej przyjemności. ;)

Anonimowy pisze...

uuu.. rozkręcasz się:D To ja może już teraz poproszę o autograf, bo potem, jak już będziesz sławna nie będziesz chciała dać;p a co do posta to zajebisty;)
Twój Mistrz;p

Anonimowy pisze...

U mężczyzn przejawia się orgazm głównie na dwa sposoby:
- spuszczenie
- satysfakcja
Spuszczenie: jak małpa odpowiednio długo porusza penisa też się facet spóści, taka fizjologia, co nie jest tożsame ze spełnieniem
Satysfakcja: to coś, co można nazwać spełnieniem, emocjonalnym doznaniem i bez potocznego „spuszczenia” można doznać spełnienia i na koniec stosunku powiedzieć było zajebiście

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena