Waginoplastyka
Dziś mam dla was trochę informacji na temat waginoplastyki oraz labioplastyki. Oba te zabiegi mają na celu przywrócić nam kobietom radość z seksu.
Na początku waginoplastyka.


Na waginoplastykę decydują się głównie kobiety, które urodziły dziecko siłami natury. Ale również te, które z różnych powodów nie odczuwają przyjemności podczas seksu. Mają poczucie tak zwanego luzu w pochwie.

Zabieg ten polega na zwężeniu wejścia do pochwy.

Czas takiego zabiegu waha się między 30- 90 min, pacjentka, może być pod ogólnym znieczuleniem lub tylko miejscowym. Cały zabieg opiera się na wycięciu zbędnej tkanki. Lekarz wykonuje nacięcie w obszarze wejścia do pochwy na jej tylnej ściance. Podczas zszycia rany kształtuje on wejście do pochwy tak, aby było zgodne z oczekiwaniami pacjentki.
Szwy, którymi pacjentka jest zszywana są całkowicie rozpuszczalne.
Po waginoplastyce pacjentka, powinna zostać jedną noc w klinice na obserwacji, cały okres rekonwalescencji trwa ok 7 dni. W ciągu tych 7 dni pacjentka powinna zgłosić się jeszcze raz na wizytę kontrolną.
Aby w pełni cieszyć się z nowej pochwy kobieta musi odczekać okres ok 4-6 tygodni. W tym czasie może odczuwać ból, oraz dyskomfort. Na szczęście objawy te można zniwelować poprzez zwykłe preparaty przeciwbólowe, nawet te dostępne bez recepty.
Higiena powinna odbywać się codziennie, natomiast zamiast wycierania ręcznikiem wskazane jest delikatne podmywanie, oraz osuszanie ręcznikiem papierowym szwów poprzez dotyk a nie tarcie.

Jakie badania powinna zlecić klinika przeprowadzająca zabieg ?

 - grupę krwi

 - morfologia

 - badanie ogólne moczu

 - koagulogram – APTT, INR, PT

 - EKG po 40 roku życia

 - antygen HBS

 - elektrolity

 - poziom cukru


Ważne informacje dla kobiet, które zastanawiają się nad wykonaniem waginoplastyki:


*Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków : aspiryny ani jej pochodnych ( np. Acard ), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych


*Kobiety które palą papierosy powinny zmniejszyć wypalanie papierosów do 3 wciągu doby, na 3 dni przed operacją


*Należy poinformować lekarza o wszelkich chorobach, przeziębieniach infekcjach itp na 2 tygodnie przed zabiegiem


*6 godzinny przed operacją należy pozostać na czczo


Waginoplastyka to jednym słowem odmłodzenie oraz uelastycznienie pochwy. Dzięki temu pochwa stanie się bardziej " ciasna ", kobieta może na nowo poczuć radość z seksu. Oczywiście taki zabieg nie tylko nam kobietom pozwala cieszyć się z seksu na nowo, partner również odczuje zmiany, które pozwolą mu na bardziej intensywne doznania. Wiele kobiet boryka się z kompleksami związanymi właśnie z pochwą, czy też wargami sromowymi. Przez co nie są w stanie cieszyć się z seksu, ani dawać tej przyjemności swojemu mężczyźnie. Czytając opinie kobiet, które przeszły zabieg waginioplastyki jestem zaskoczona tym, jak na nowo odkryły radość z seksu. Wiele z nich nie wyobraża sobie życia bez tego zabiegu.
Koszt waginoplastyki waha się między 4-8 tys złotych.
Moje drogie Panie decydując się na jakikolwiek zabieg warto zdecydować się na taką klinikę, która ma już swoją renomę, poczytać fora, opinie, na pewno odradzam wybieranie pierwszej lepszej kliniki, lub lekarza który ledwo odróżnia skalpel od strzykawki.
Pamiętajcie również o tym, iż każdy taki zabieg to ingerencja w nasze ciało, warto zatem, zapoznać się z wszelkimi za oraz przeciw :)


Skoro była mowa o waginoplastyce mam dla was jeszcze kilka słów o pokrewnym zabiegu czyli o labioplastyce.


Labioplastyka polega na zmniejszeniu  warg sromowych.
Wargi sromowe mają na celu ochronę naszych narządów płciowych wewnętrznych.
Czasami bywa tak, iż wargi sromowe mniejsze są przerośnięte, dłuższe czy też większe od  warg sromowych zewnętrznych.
Kobiety które mają takowy problem nie tylko odczuwają go pod względem estetyczny ale również podczas życia codziennego. Uciążliwe może być nawet noszenie bielizny. O seksownych koronkowych stringach mogą zapomnieć.
Przerost warg sromowych może również przeszkadzać w chodzeniu, uprawianiu sportów itp. Bikini to również coś o czym można jedynie pomarzyć. Gdyż czasami przerost warg sromowych jest na tyle duży, że uwidacznia się pod strojem kąpielowym.
Nie mówiąc już oczywiście o życiu seksualnym. Kobieta która ma problem z wargami sromowymi, wstydzi się ich zarówno przed sobą jak i przed swoim partnerem. Jak widać to nie tylko problem natury zdrowotnej ale również psychicznej. Tak samo jak w przypadku waginoplastyki.


Badania oraz wszelkie konsultacje są takie same jak w przypadku waginoplastyki.
Zabieg ten jest wykonywany w całkowitej narkozie. Chirurg przed operacją dokładnie wymierza linie cięć aby blizny które powstaną nie były widoczne. Lekarz musi zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić delikatnych zakończeń nerwowych, które odpowiadają za odczuwanie dotyku, który dla nas kobiet jest tak bardzo ważny.
Szwy którymi pacjentka jest szyta są rozpuszczalne bądź też nie, wszystko zależy od lekarza wykonującego zabieg. Czas zabiegu to ok 60 min.  Ból po zabiegu jest stosunkowo niski, i tak jak w waginoplastyce można go zniwelować środkami przeciwbólowymi.
Po zabiegu pacjentka na drugi dzień zostaje wypisana do domu, w przeciągu tygodnia powinna zgłosić się na wizytę kontrolną.

Zarówno waginoplastyka jak i labioplastyka może przywrócić kobietom pew
ność siebie, chęć czerpania radości z życia seksualnego czy też ogólną poprawę psychofizyczną.
Są to zabiegi, które w ostatnich lata cieszą się ogromną popularnością.
Mało inwazyjne, stosunkowo nie drogie, potrafią dać na nowo radość z życia.
Jeżeli macie problem z waszą pochwą czy też wargami sromowymi warto zastanowić się nad tymi zabiegami.

0 komentarze:

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena