Co wiemy o penisach ?Dziś chciałabym, podzielić się z wami faktami z życia penisa :)
Oczywiście ten kawałek męskiego ciała daje nam wiele przyjemności, ale na ogół wiemy o nim niewiele.
Dlatego też przybliżę wam jego anatomie oraz kilka rzeczy, o których warto wiedzieć.
Życzę miłej lektury :)


EREKCJA
Inaczej wzwód, to ten moment, który my kobiety lubimy najbardziej :) Penis naszego partnera, rośnie, staje się twardy, oraz zwiększa swoją objętość. Dzięki czemu przeżywamy cudowne chwilę :)
Ale jak to się dokładnie dzieje ? Już wyjaśniam.
Istnieje kilka dróg powstania erekcji, jedną z najbardziej typowych, jest pobudzenie seksualne naszego kochanka. Aby penis stał się " twardy " muszą czynnie działać 3 ośrodki.
1.Ośrodek rdzenia kręgowego
2.Ośrodek znajdujący się w strukturach podkorowych mózgu
3. Kora mózgowaOśrodki te można pobudzić w różny sposób, poprzez dotyk, wyobrażenia wzrokowe, psychiczne itp.
Erekcja może również wystąpić u mężczyzn, w skutek nieseksualnego pobudzenia. Penis może zostać pobudzony poprzez ubranie, które ociera się o genitalia, kąpiel, drapanie, czy podczas snu.

Mężczyźni mogą czerpać radość ze swojego wzwodu od urodzenia, aż do późnej starości. Oczywiście wzwód u chłopców ma charakter nieseksualny. Natomiast odnotowano przypadki wzwodu u mężczyzny w wieku 90 lat.

A ile panowie poświęcają czasu na wzrost swojej dumy ? Niewiele. Czas wzwodu waha się między 3-8 sekund, oczywiście w późniejszych latach, czas ten ulega małemu wydłużeniu.
To ile mężczyzna jest wstanie utrzymać swój wzwód, zależy od różnych czynników. Wpływ na to mają, fascynacja partnerką, chęć współżycia, różnorodność pozycji, czy techniki seksualne. Te same czynniki mają również wpływ na ustąpienie erekcji.  Jeżeli w momencie wytrysku penis znajduje się w pochwie kobiety, erekcja po wytrysku trwa dłużej, oraz ustępuje wolniej i łagodniej, odwrotnie jest w przypadku, gdy penis w trakcie wytrysku zostaje szybko i gwałtownie wysunięty z pochwy.

Erekcja może również powoli ustępować w trakcie trwania stosunku. Co ma na to wpływ ?
Odczucie przez mężczyznę ,tak zwanego luzu w pochwie, oraz poprzez przyzwyczajenie się do samozadowolenia. W przypadku samozadowolenia, mężczyzna, jest tak bardzo przyzwyczajony do mocnego uścisku swojej ręki, dlatego pochwa kobiety wydaje się mu " luźna " w takich momentach wzwód może nieco osłabnąć.W takich przypadkach wiele seksuologów zaleca, aby zmienić pozycję na taką, w której kobieta może zacisnąć mięśnie, dając poczucie ścisku partnerowi, lub na takie, w których kochanek dotyka jednej ścianki pochwy.

Na brak wzwodu mają wpływ różne czynniki między innymi : niskie temperatury, zmęczenie stres, palenie tytoniu, różnego rodzaju choroby, starszy wiek, czy niedostosowanie swoich możliwości.

Mitem jest niedopasowanie się kochanków pod względem narządów płciowych, ponieważ pochwa kobiety jest wstanie przystosować się do rozmiarów członka partnera.

EJAKULACJA ( Wytrysk ) ORGAZMW momencie pobudzenia ośrodka ejakulacji dochodzi do skurczów nasieniowodów, gruczołów krokowych, dzięki czemu wydzielina wraz z plemnikami zostaje wypchnięta do cewki moczowej, oraz zostaje otwarty przewód wytryskowy, co powoduje wytrysk u mężczyzny. W chwili, gdy mężczyzna doznaje wytrysku dochodzi do skurczów mięśni miednicy mniejszej, dzięki czemu może on przeżywać orgazm.

Oczywiście my kobiety mamy więcej przywilejów związanych z orgazmem. Nasze trwa dłużej, odczuwamy go silniej, oraz możemy przeżyć orgazm kilkakrotny. Mężczyźni natomiast mają orgazm składający się z aż 5 faz.
1 faza to uczucie zbliżającego się wytrysku. Ta faza poprzedza wytrysk właściwy, czyli uprzedza mężczyznę o nadchodzącej fali przyjemności :) Trwa ona zaledwie kilka sekund. Może być ona nieco wydłużona, jeżeli kochanek doskonale zna swoje ciało, umie nad nim zapanować, oraz stosuje techniki wydłużonego stosunku. W tej fazie dochodzi również do pojawienia się płynu przedejakulacyjnego, w którym znajdują się plemniki. Dlatego też kobieta może zajść w ciąże, nawet jeżeli nie miała styczności ze spermą kochanka.

2 faza to uczucie skurczów w cewce moczowej. Jej długość zależy od wieku, czasu trwania stosunku, stopnia intensywności oraz doznań.

3 faza mężczyzna czuję tzw " wędrówkę nasienia " To uczucie zazwyczaj dla panów jest bardzo przyjemne. U niektórych mężczyzna jest bardziej przyjemne aniżeli sam wytrysk nasienia. W chwili, gdy współżycie jest dość rzadkie a ilość nasienia spora, uczucie to jest jeszcze bardziej intensywne. 

4 faza wytrysk nasienia na zewnątrz, oraz uczucia temu towarzyszące. Tutaj Panowie mogą tę chwilę przyjemności odczuć na 2 różne sposoby. U jednych jest to wytrysk pod ciśnieniem, któremu towarzyszą skurcze ciała, drżenie ciała itp. Lub wytrysk w formie wycieku, a sam orgazm może być mało zauważalny. U Panów w starszym wieku, wyciek ten jest przy zmniejszonym ciśnieniu lub nie ma go w ogóle.

5 faza a zarazem ostatnia to uczucia po wytrysku. U niektórych mężczyzny jest to uczucie rozładowania napięcia, błogostanu, chwili wytchnienia, a u innych natomiast może wywołać uczucie przykrości czy nawet smutku.Kobiety, które potrafią osiągnąć orgazm wielokrotny, każdy kolejny odczuwają silniej oraz intensywniej. Mężczyźni natomiast, każdy kolejny orgazm po pierwszym w krótkim odstępie czasu odczuwają słabiej.
To w jakim czasie mężczyzna jest w stanie dość do kolejnych orgazmów, jest całkowicie kwestią indywidualną.

POLUCJE ( Zmazy nocne )
Polucje to nic innego jak wytrysk osiągany przez mężczyznę podczas snu. I tutaj uwaga polucje bardzo rzadko występują w wyniku snów erotycznych. U młodych chłopców pojawiają się one między 11 a 12 rokiem życia a w wieku 18-19 ma je prawie każdy nastolatek. Oczywiście polucje to wyraz dojrzałości biologicznej ciała, są one całkowitym przykładem na zdrowie nastolatka. Jeżeli natomiast polucje nie pojawią się do 20 roku życia mężczyzny będzie świadczyło to o opóźnionym rytmie dojrzewania biologicznego. W takich przypadkach wskazana jest wizyta u lekarza.
Wytryski nocne mogą pojawić się nawet u dojrzałych mężczyzn, u których nie występuje lub jest rzadkie współżycie seksualne, lub brak samozadowolenia wtedy bowiem będą one wynikiem samoregulacji organizmu.
Nie ma również jednego czasu, oraz rytmu trwania polucji. U jednych chłopców będą występowały codziennie, u innych kilka razy w miesiącu lub mniej.Mała ciekawostka dotycząca polucji.
Przed XX wiekiem uważano polucje za groźną chorobę wyniszczającą organizm, oraz za coś nieznanego co zagraża zdrowiu mężczyzn. Wymyślano nawet maszyny do uciskania narządów płciowych, aby im zapobiec.
Na całe szczęście te czasy dla Panów już minęły :)

Jak wiadomo, penis przynosi nam kobietom wiele dobrego, dlatego też warto poznać go dogłębniej :)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Uwielbiam Twoje notki, na każdą czekam z utęsknieniem <3

Patrycja Frątczak pisze...

Dziękuje bardzo za miłe słowa :)

Anonimowy pisze...

świetny blog, mogła byś tez zrobić jakiś temat np. sex w ciąży.// ale to tak jakbyś pomysłu nie miała :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena