Rytm BiologicznyMasz ogromną ochotę na seks, a Twój partner marzy o śnie lub odpoczynku, a może odwrotnie to Ty nie masz siły totalnie na nic,a Twój mężczyzna kusi Cię pieszczotami, czułym dotykiem dając jasno do zrozumienia, że pragnie rozkoszy ?
Na pewno chociaż raz zdarzyła się wam taka sytuacja. 
Praca, szkoła, stres, nadmiar obowiązków to wszystko składa się na dni, w których totalnie nie mamy ochoty na seks. Ale nie tylko.
Jeżeli praca, szkoła czy inne elementy nie doprowadzają was do braku ochoty na seks, staje za tym nasz rytm biologiczny. Każdy z nas taki bowiem posiada.
Rytm biologiczny może występować w natężeniach dobowych, tygodniowych, miesięcznych a nawet rocznych. Posłużę się przykładem aby wam do zobrazować.

Dana osoba oczywiście niezależnie od płci ma najwyższy poziom aktywności seksualnej w godzinach popołudniowych, natomiast jej partner w godzinach nocnych. Łatwo zatem dojść do wniosków, że jedna strona będzie dążyła do współżycia w czasie dnia, druga natomiast pod osłoną nocy. Osoba, która swoją aktywność seksualną najbardziej odczuwa w dzień, mniej będzie dążyła do współżycia w godzinach nocnych, ponieważ będzie odczuwała zmęczenie czy senność. Odwrotnie będzie z osobą, która pragnie współżycia w godzinach nocnych, w dzień będzie ona zmęczona lub pochłonięta obowiązkami.
Podobnie jest w rytmie tygodniowym. Np. jedne z partnerów odczuwa potrzebę współżycia 5 razy w tygodniu, natomiast druga połówka tylko 2 razy w tygodniu. Podobnie bywa w rytmach miesięcznych oraz rocznych.

Problem zaczyna się gdy jedno z nas ma rytm dobowy a druga połówka rytm tygodniowy. Wiele par nie zna rytmu biologicznego swojego partnera a co za tym idzie powstają podejrzenia np o zdradę czy brak uczucia.
Oczywiście, w pierwszych fazach nowego związku, ochota na seks można powiedzieć pojawia się stale. Fascynacja, chęć poznania ciała partnera, jego upodobań itp wpływa na częste współżycia. 
Natomiast gdy związek jest związkiem długoletnim, nasze potrzeby zaczynają regulować się pod wpływem rytmu biologicznego.
Możemy wówczas zauważyć, brak ochoty na seks u naszego partnera lub u nas. Jeżeli nie jest to wina czynników o których wyżej pisałam, jest to sprawka naszego rytmu biologicznego.
Dlatego tak ważne jest poznanie naszego partnera czy partnerki.
W związkach, gdzie jest miłość uczucie, zrozumienie dochodzi do tak zwanego połączenia ciał w jedno.
Możemy przez to rozumieć zdolność do zgrania swoich rytmów biologicznych.
Niekiedy bywa również tak, iż jedna z połówek na siłę zmienia swój rytm, aby nie urazić swojego partnera. Jest to błędne koło, ponieważ aby cieszyć się z seksu i z przyjemności z niego wynikających należy współżyć w momencie, gdy naprawdę mamy na to ochotę.


Moje drogie Panie, nie zawsze gdy wasz partner nie ma ochoty na seks, i trwa to dłużej niż kilka dni oznacza że was zdradza :)
Ważne jest aby rozmawiać otwarcie, o tym co dzieję się w naszym organizmie oraz pomóc zrozumieć go naszemu partnerowi :) 


RYTUAŁ NOCNY
Rytuał nocny sprzyja intymnym zbliżeniom, możemy to łatwo zauważyć w filmach gdzie sceny erotyczne najczęściej odbywają się pod osłoną nocy, również w książkach momenty współżycia są opisywane w świetle księżyca czy gwiazd. Ale nie tylko kino czy literatura tak bardzo upodobała sobie noc do igraszek.
My w codziennym życiu również bardzo lubimy noc. W szczególności kobiety ale i mężczyźni lubują się w mroku. 
Dlaczego to właśnie noc w większości z nas kojarzy się z uniesieniami seksualnymi ?
To bardzo proste. Koloryt nocy, ciemność, szarość blask świec czy gwiazd daje nam poczucie intymności, bliskości z partnerem, potęgowanie nastroju poprzez romantyczną kolację przy blasku świec, oddalenie się od obowiązków dnia codziennego, od hałasu, zgiełku, czy pracy. 
Te wszystkie czynniki wpływają, na rytuał nocny. Dlatego, też wielu ludzi uwielbia seks nocą.
Niektórzy partnerzy potrafią obudzić się w środku nocy, aby zbliżyć się do partnera pieszcząc jego ciało doprowadzając co współżycia.
Noc jest magicznym czasem, dlatego gdy wasze zmęczenie i senność nie biorą góry korzystajcie z niej, ciesząc się wspaniałym seksem :)

0 komentarze:

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena