Seks to zdrowie !Seks to nie tylko wielka przyjemność psychiczna oraz fizyczna. To dzięki niemu partnerzy zbliżają się do
siebie jeszcze bardziej. Budują więź bliskości, poczucia bezpieczeństwa, oraz zaufania.

Seks to również pomocniki w zdrowym trybie życia. Zamiast martwić się kolejną dietą czy wizytą na siłowni, na która nigdy nie ma czasu, zadbajcie o swoje ciała i kondycję uprawiając seks.
Oczywiście leżąc i delektując się wysiłkami partnera raczej nie spalimy kalorii, dlatego ważne jest aby czynnie uczestniczyć w seksie.
Podczas stosunku, który trwa ok 40 min jesteśmy w stanie spalić od 200 do 600 kalorii. Mało ? Nie aż tak mało moje drogie Panie. Podczas przykładowego godzinnego spaceru jesteśmy w stanie spalić zaledwie 171-240 kcal, podczas biegania truchtem przez 30 min 5 km ok172 kcal, natomiast 15 km truchtu to 517 kcal. Podczas prac domowych przez pełną godzinę odkurzania 135 kcal, 120 przy myciu  naczyń czy mycia podłogi, a pranie ręczne to ok 150 kcal.
A chyba każda z nas spośród tych wszystkich czynności woli spalać kalorię podczas przyjemnego seksu z partnerem :)
Nie tylko spalamy kalorię podczas seksu, ale również pozwalamy naszemu ciału na pracę wielu mięśni. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile mięśni jest wykorzystywane podczas różnych pozycji seksualnych, nawet tych mięśni o których nie miałyśmy pojęcia :)
Pobudzamy również krążenie krwi, dzięki temu nasz organizm jest bardziej dotleniony. W wyniku tego mamy wpływ na lepszą kondycję płuc, nerek, wątroby oraz mózgu.
Całę nasze ciało korzysta podczas uprawiania seksu, staje się odprężone zrelaksowane, a co za tym idzie nabieramy więcej sił. Seks wywołuje u nas również dobry humor, a jak wiadomo to dzięki niemu człowiek jest w stanie zrobić wiele. Nasza odporność również na tym korzysta.
Udowodnione jest, że regularne uprawianie seksu opóźnia proces starzenia. Dotykanie ciała podczas pieszczot, klepania czy erotyczny masaż wpływa również na jędrność skóry. Podczas seksu skóra staje się bardziej elastyczna, ciało jędrniejsze a włosy bardziej lśniące, ponieważ krew jest rozprowadzana po całym naszym organizmie. 

Seks pomaga również rozładować napięcie oraz stres wywołany pracą, brakiem czasu, czy nadmiernymi obowiązkami. Poprawia również koncentrację, kreatywność oraz podzielność uwagi jesteśmy w stanie zapamiętać więcej rzeczy oraz lepiej przyswoić wiedzę. Dlatego gdy macie ważny egzamin warto odłożyć na chwilę naukę i zaciągnąć partnera do sypialni, on na pewno nie odmówi :)

Ponadto współżycie pomaga także na żylaki i układ krążenia. Dzieje się tak, ponieważ uprawianie seksu zwiększa częstotliwość i siłę skurczów serca oraz pomaga w przepływie limfy, która jest odpowiedzialna za odprowadzenie z organizmu szkodliwych substancji. Uprawianie seksu działa również przeciwbólowo, ponieważ w trakcie stosunku wydzielają się endorfiny, które są naturalnymi substancjami łagodzącymi ból.

Jeżeli już chodzi o ból, seks działa również bardzo łagodząco drogie Panie na objawi drugiego cyklu miesiączkowego po owulacji, gdy spada poziom progesteronu, ponieważ w nasienie mężczyzny ma działanie podobnie podobne do tego.

Seks uprawiany regularnie daje wiele dobrego dla naszego ciała oraz organizmu. Pamiętajcie jednak o tym, aby czynnie brać w nim udział. Podczas podniecenia nie zwracamy uwagi na wysiłek fizyczny, dlatego nie sprawia on nam tyle trudności co wizyta na siłowni. Nie mówiąc już o cudownej więzi, która buduje się w relacjach z naszym partnerem.
Dlatego uprawiajcie seks regularnie i z wielką przyjemnością :)

2 komentarze:

Kate Wo pisze...

uwilbiam seks..dziala na mnie relaksujaco ;)

Patrycja Frątczak pisze...

Zgadzam się w 100 % Seks to jedyna taka przyjemność, która pomaga nam w tak wielu rzeczach :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena