Satysfakcja seksualna = Orgazm ?Każdy z nas wie, że aby w pełni cieszyć się z seksu nie wystarczy wsadzić penisa do pochwy i poruszać nim kilkakrotnie. Do pełnej satysfakcji potrzeba wielu czynników.
Począwszy od osoby skończywszy na miejscu w którym uprawiamy seks.
Można by również powiedzieć, że osiągnięcie przez nas orgazmu wiąże się  w pełni z odczuwalną przez nas satysfakcją seksualną.

Lecz czy orgazm to ukoronowanie naszego spełnienia ?

Otóż nie. To nie on świadczy o tym czy ja jako kobieta spełniłam się w łóżku oraz czy mój parter jako facet przeżył najlepsze chwile dzisiejszego dnia.
Spełnienie seksualne to nie tylko te kilkanaście cudownych sekund.
Orgazm to tak naprawdę tylko bonus, który otrzymujemy. Cała magia seksu tkwi nie na końcu lecz na początku oraz w trakcie zbliżenia.

Czym zatem jest owa satysfakcja ?
Każdy z nas odczuje ją inaczej, dla każdego z osoba satysfakcja seksualna odzieje inny wyraz.
Nasze upodobania oraz to co sprawia nam największą przyjemność podczas seksu + osoba która doskonale nas rozumie i potrafi sprostać naszym wymaganiom to według mnie satysfakcja seksualna.

Świetnym przykładem na osiągnięcie satysfakcji seksualnej nie przez osiągnięcie orgazm lecz przez inne czynniki są fetyszyści.
Niektórym z nich wystarczy samo słuchanie drugiej osoby, jej głosu, rozkazów, próśb.
Inni natomiast czerpią największe spełnienie podczas tortur, masażu, odpowiedniego ubioru, czy też różnego rodzaju zabaw.

Satysfakcja seksualne to również a może właśnie przede wszystkim spełnianie naszych pragnień. Wdrożenie w nasz seks tego o czym od zawsze marzymy. Bo cóż to za seks który jest dla nas obowiązkiem, podczas którego doskonale znamy wszystkie ruchy które nasz parter/partnerka za chwilę wykona.

Seks bez orgazmu potrafi być naprawdę satysfakcjonujący. Dlaczego ?

Ponieważ tak jak pisałam wyżej, orgazm to tylko dodatek do naszego seksu.
Dla mnie osiągnięcie satysfakcji seksualnej zaczyna się już podczas gry wstępnej, gdy wiem że mamy nieograniczony czas, z niczym nie musimy się śpieszyć, gdy każdy ruch oraz pieszczotę odczuwam całym ciałem.
Kiedy seks jest równoważnią namiętnych chwil oraz ostrego rżnięcia. Gdy słowa same płyną z ust, oraz gdy w milczeniu zataczamy się w namiętności.
To również atmosfera, moje pończochy, film porno który leci w tle.
Właśnie podczas tych chwil pełnych namiętności odczuwam w pełni satysfakcję seksualną,a przede wszystkim przeżywam ją dzięki mojemu mężczyźnie który wie doskonale czego pragnę.
Orgazm zostaje wisienką na torcie, lecz wierzcie mi na słowo gdyby go nie było moja satysfakcja byłam by równie wielka.

Satysfakcję uzyskujemy również wtedy gdy nie tylko bierzemy lecz również dajemy. Gdy wiemy, że stajemy na wyżynach w sprawianiu przyjemności naszej drugiej połówce.

Ja tak samo jak wiele innych osób satysfakcję seksualną osiągam również wtedy gdy ja a może raczej moja wagina nie bierze czynnego udziału w seksie. O czym mowa ?
O seksie oralnym oraz innych pieszczotach, które funduje mojemu facetowi podczas gdy ja mam np okres.
Uwielbiam patrzeć gdy moje usta oraz ręce doprowadzają go do szaleństwa. Wiem co lubi najbardziej, jakie ruchy powodują u niego gęsią skórkę.
W takich chwilach moja satysfakcja seksualna, jest olbrzymia, ponieważ wiem że to dzięki mnie on przeżywa cudowne chwile.
Za które zawsze się odwdzięcza, zazwyczaj w ten sam sposób :))

Niektórzy ludzie, nie zaznają w pełni satysfakcji seksualnej, dopóki np nie prześpią się z ideałem swoich wyobrażeń, w miejscu o którym zawsze marzyli czy też u boku partner/ partnerki którzy nie dają im tego czego pragną.

Dlatego tak ważne jest dbanie o swoje potrzeby, o to aby znaleźć takiego towarzysza życia który sprosta naszym potrzebom tak samo jak w życiu codziennym jak i w życiu seksualnym. Pamiętajmy również o tym że dobry seks to lek na wszelkie dolegliwości :)

A jak jest z waszą satysfakcją seksualną ? Kiedy w pełni ją osiągacie, a może jeszcze nie sprostaliście waszym seksualnym wymaganiom ? :)

Źródło obrazka :
vaginasopio.blox.pl3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ludzie co z wami !! Taki świetny blog a mało kto komentuje !Przeglądam inne blogi i widzę pełno komentarzy a tu ??? nie ma ich zbyt wiele .Nie wiem czemu.My Polacy chyba za bardzo wstydzimy się mówić o seksie ,ale przecież można pozostać tu anonimowym więc w czym problem ?? :)Jak mam swój pierwszy raz jeszcze przede mną :D Dla niektórych jestem już dinozaurem ,bo jak można powiedzieć o chłopaku który ma 19 lat a nie stracił jeszcze prawictwa.Nie przejmuje się tym i nie spieszy mi się do tego :) Przeglądam twój blog od jakiegoś czasu i napiszę jeszcze raz ,że jest świetny !! :) Miejmy nadzieję,że coraz więcej osób tu będzie się wypowiadało bo autorka na pewno na to zasługuje:) Pozdrawiam !

Bliżej Zbliżeń pisze...

Taki komentarz to miód na moje oczy :)) Bardzo dziękuję za miłe słowa, komentarzy jest mało ale mam nadzieję że z każdym postem będzie ich przybywać :) A co do Twojego pierwszego razu, uwierz dla wielu dziewczyn oraz kobiet jest ważne aby ich miłość ten pierwszy raz przeżyła właśnie z nimi :)
Pozdrawiam ciepło w te jakże deszczowe dni :)

Anonimowy pisze...

Nigdy nie miałam jeszcze orgazmu podczas seksu ale to wcale nie oznacza, że nie cierpię z niego przyjemności, wręcz przeciwnie, odczuwam pełną satysfakcję.

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena