WYTRYSK- Przedwczesny, Zbyt wczesny, Opóźniony


Dziś wgłębiłam się w problem, który dotyczy przede wszystkim mężczyzn, ale okazuje się, że my kobiety również łączymy się w bólach tych przypadłości. Mowa oczywiście o męskim wytrysku, a raczej o jego zaburzeniach.
Nie ma nic gorszego dla faceta, niż zaburzenia związane z jego seksualności. Ujmuje to jego dumie, oraz poczuciu męskości. I wcale nie ma się co dziwić, to tak jakby nam kobietom odebrano prawa do makijażu, ładnego ubioru, czy też skorzystania z usług fryzjera. Porównanie dość odważne, ale te rzeczy sprawiają że my kobiety czujemy się kobieco, oraz zapewniają nam pewność siebie, w taki sam sposób jak mężczyznom pewność siebie zapewnia ich sprawny członek oraz zdolności seksualne :)

Gdy któraś z przypadłości przytrafi się naszemu partnerowi, można powiedzieć, że przytrafia się również nam, ponieważ odbija się to na naszych stosunkach.

Jak z tym walczyć, oraz skąd wynikają zaburzenia wytrysku ? O tym poniżej :)

Zaburzenie wytrysku ma trzy gałęzie, a nie tak jak sądzi wielu tylko i wyłącznie jedną, a mianowicie :

*Przedwczesny wytrysk

*Zbyt wczesny wytrysk 

*Opóźniony wytrysk 

Każda z tych przypadłości ma swoje epicentrum lecz nie każda wynika z kolejnej.

PRZEDWCZESNY WYTRYSK 

To ten rodzaj problemu, który przytrafia się przed stosunkiem a nie w trakcie. Do przedwczesnego wytrysku dochodzi już podczas wyobrażeń, myśli, pieszczot oraz próby zbliżenia. Kochanek nie jest w stanie wytrzymać do momentu, w którym wejdzie w partnerkę. Jest to często spotykane przede wszystkim u chłopców w wieku dojrzewania, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z seksualnością lub zaczęli dopiero uprawiać seks. W wieku nastoletnim nie ma powodów do zmartwień, ponieważ z biegiem czasu to zaburzenie po prostu mija. Dlaczego niektórym młodym chłopcom, nie ujawnia się ono podczas masturbacji lecz w momencie obcowania z dziewczyną ? To bardzo proste, ponieważ ręka to nie to samo co dotyk kobiety, gołe piersi to nie to samo co cycki na ekranie, a pocałunki, oraz pieszczoty połączone z brakiem doświadczenia oraz hormonami stanowią mieszankę wybuchową :)
U dojrzałych mężczyzn przedwczesny wytrysk, może być objawem zaburzeń takich jak : nerwicowych, podłoża psychicznego, chorobom somatycznym czy też nerwicową reakcję sytuacyjną. Lęk, nadpobudliwość, napięcie, poczucie mniejszej wartości również sprzyjają tej dolegliwości. Podczas dłuższej przerwy między stosunkami lub seksem z nową kobietą również, może dojść do przedwczesnego wytrysku.
Oczywiście jest to zaburzenie podlegające procesowi leczenia, które może być przeprowadzone poprzez Farmakoterapię, Trening masturbacyjny, Trening Mastresa, Metody mieszane.Farmakoterapia - To nic innego jak leczenie poprzez podawanie odpowiednich leków pacjentowi ( Sinequan, Oxazepam, Trioxazin, Pramolan ) Najczęściej stosowana u dojrzałych mężczyzn bez stałej partnerki, u których występowały zaburzenia lękowe czy też neurotyzm.

Treningi masturbacyjne - No Panowie sama radość :) Ta metoda jak sami się domyślacie była stosowana u mężczyzn w młodym wieku, którzy przygotowywali się do stosunku z kobietami, oraz u  tych którzy pomimo starszego wieku, nie mieli wielu partnerek.Czy też dla Panów, których partnerka podniecała aż zanadto.
Jak przebiegała taka terapia ? Otóż nie kończyła się ona na oglądaniu filmów porno, i przyjemnymi ruchami ręki. Pacjent podczas pierwszej sesji obliczał po ilu ruchach nadchodziła chwila finiszu. W następnych seansach mężczyzna przerywał masturbację, tuż przed uczuciem końca i uciskał palcem miejsce pod żołędziem, w celu uniemożliwieniu wytrysku. Po chwili przerwy pacjent dokonywał dalszej masturbacji w celu wytrysku, ale tylko wtedy gdy mógł wykonać o 15 ruchów więcej, w porównaniu z pierwszym razem bez zatrzymywania i ucisku. Taki trening kończył się w chwili, gdy mężczyzna mógł wykonać 100 ruchów ręką imitujących stosunek bez wytrysku. Średni czas takiego badania to ok 3 tygodni. Warto samemu poćwiczyć silną wolę, gdy nie jesteście zadowoleni ze swojego wytrysku :)

Treningi Mastersa - To trening dla Panów, którzy są w trwałych związkach, lub takich z bardzo dobrą relacją, w których partnerka pragnie pomóc swojemu ukochanemu. Trening zazwyczaj przebiega w 3 etapach. W pierwszym etapie to partnerka zadowala mężczyznę za pomocą swojej ręki, licząc ruchy do momentu finiszu. Dopiero, gdy kobieta mogła swobodnie wykonać 100 ruchów ręką bez wytrysku partnera przechodzono do etapu drugiego, w którym kobieta w pozycji na jeźdźca doprowadzała mężczyznę do momentu zbliżenia się finisz, któremu musiała zapobiedz uciskając penisa poniżej żołędzi, aby po krótkiej przerwie ponownie przeżywać z nim namiętne chwile. Drugi etap można zakończyć tak samo jak w przypadku etapu pierwszego, czyli po 100 ruchach bez wytrysku.Etap trzeci to czysta przyjemność, ponieważ kochankowie wybierali ulubione pozycje, i to w nich starali się wykonać 100 ruchów bez finiszu partnera. Terapia kończyła się powodzeniem jeżeli liczba 100, była liczbą bez wytrysku, ok 4 tygodnie ćwiczeń ale jakże przyjemnych ćwiczeń ! :)

Metody mieszane - Tutaj obejmowani nimi byli pacjenci z dużymi konfliktami partnerskimi, niską samooceną, czy też z wysokim poziomem neurotyzmu. Jak sama nazwa mówi w metodzie mieszanej wykorzystywane były wszystkie techniki opisane wyżej w odpowiednich proporcjach. Średni czas leczenie to 3,5 miesiąca. 

ZBYT WCZESNY WYTRYSK 

W tym przypadku problem zaczyna się nie chwili pieszczot, lecz podczas stosunku, który zazwyczaj przy tym zaburzeniu nie trwa długo. Czas to pojęcie względne, lecz badania przeprowadzone na pacjentach z tą przypadłością, wskazywały na zakończenie stosunku po ok 2 - 5 min lub po 20- 50 ruchów ( nie zazdroszczę ) 
Dlaczego mężczyźni mają zbyt wczesne wytryski ? Przyczyn może być wiele. Choroby somatyczne, czy też nerwice ( stres, brak wypoczynku, papierosy, alkohol, używki itp itd ) Zbyt wczesny wytrysk może być następstwem, lub przyczyną przedwczesnego wytrysku. 
Tutaj również następuje leczenie.

Farmakoterapia -  Leki były stosowane na 5-10 min przed stosunkiem i były o działaniu miejscowo znieczulającym ( Novocaini, Lanolini, Vaselini, Anaesthesini ) Czas leczenie to ok 2 tygodnie. 

Metody treningowe- Głównie wskazywały na współudział partnerki, budowaniu dobrych relacji, stałych więzi. Seks odbywał się w wodzie, wprowadzana była  poprzedzającą seks masturbacja, zwiększenie częstotliwości stosunków, a czasami nawet doprowadzana mężczyznę do zmęczenia fizjologicznego :)
Czas terapii ok 3 tygodnie.

OPÓŹNIONY WYTRYSK 

To odwrotność dwóch poprzedzających dolegliwości, seks trwa zbyt długo ( To możliwe ?! Jak seks może trwać zbyt długo ?! :) ) Otóż może. Wyobraźcie sobie Panie i Panowie seks, który trwa godzinami i nie ma w nim orgazmu. Dokładnie można się zmęczyć oraz przestraszyć :)
Standardowo, nerwica, zaburzenia somatyczne, stres, niska samoocena, brak pewności siebie, to nieliczne z przyczyn tej dolegliwości.
Czasami bywa tak, że mężczyźni tak bardzo przywykli do masturbacji,  oraz dotyku i pieszczot swoją ręką, że ręką lub wagina kobiety nie jest w stanie dać im tyle spełnienia co samozadowolenie. Podczas stosunku z kobietą, odczuwali tak zwaną luźną pochwę, ponieważ nie była ona tak samo ciasna jak uścisk własnej ręki. 
Kolejną przyczyną braku wytrysku, może być żądza dziecka, którą partnerka wymusza na swoim kochanku.

Metody treningowe- Tutaj również dużą pomoc niesie partnerka poprzez motywację, ważne są również dobre relacje, brak konfliktów oraz poczucie bezpieczeństwa.
Podczas seksu kobieta stara się dodatkowo stymulować penisa poprzez jego uścisk, lub pieszczoty jąder, pozycje, w których kobieta ma zaciśnięte uda również przynoszą duże rezultaty. Kochanka może pomóc również poprzez skurcze macicy podczas stosunku ( przy okazji ćwiczymy mięśnie Kegla :) )Każda z tych przypadłości niesie może prowadzić do konfliktów, braku spełnienia, stanowi również zagrożenie do samooceny mężczyzn. Dlatego też drodzy Panowie po pierwsze to nic wstydliwego, po drugie nie ukrywajcie tego przed waszą lubą, bo to tylko pogorszy sytuację, po trzecie lekarz nie gryzie, a po czwarte jak widzicie leczenie tych przypadłości to czysta przyjemność ! :)

Źródła obrazków :
gazetomania.pl
kobietapisze.pl

2 komentarze:

wyleczony pisze...

Podzieliłaś patologiczne wytryski prawidłowo z tego co wiem, jednak opisałaś nie co przestarzałe już metody leczenia, spora to wtopa jak na blog tematyczny to też wtrącę tu własne doświadczenia:
W tej chwili większość problemów ze zbyt wczesnym wytryskiem załatwia się farmakologicznie za pomocą leków z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Terapia trwa od pół roku wzwyż i polega na codziennym przyjmowaniu przepisanej dawki zależy jak dany facet zareaguje u mnie była to już dawka minimalna. Pierwsze efekty u mnie wystąpiły po tygodniu choć lekarz ostrzegał że może to potrwać. Nie trzeba chyba mówić jakie to było wrażenie nagle przejść od seksów kilku sekundowych z marszu do kilkunastu minutowych a potem coraz dłuższych i dłuższych. :)
U mnie terapia trwała pół roku i obecnie ten wstydliwy problem mnie nie dotyczy. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że te leki wywołują po odstawieniu efekty uboczne. U mnie były to zawroty głowy przez ładnych kilka dni które praktycznie uniemożliwiały funkcjonowanie oraz ckliwość. Było to też dla mnie jako faceta nieco krępujące np rozryczeć się z powodu losów bohaterów właśnie czytanej książki, a czasem nawet bez żadnego powodu. Psychotropy to jednak psychotropy. Po kilku, kilkunastu dniach wszystko na szczęście powróciło do normalności i mimo tych niedogodności polecam z tym problemem udać się do lekarza seksuologa tym bardziej, że u was te nie przyjemne objawy nie muszą wcale wystąpić a wreszcie odczuwana radość z seksu zrekompensuje wszystko.

Bliżej Zbliżeń pisze...

Po pierwsze chciałam Tobie podziękować za tak wyczerpujący komentarz, po drugie opisałam ogólne informację na temat tego problemu ponieważ nigdy wcześniej nie miałam styczności z tymi przypadłościami, jak wiadomo wszystko zostaje z każdym dniem unowocześniane również farmacja :) Mam nadzie, że będziesz wzorem dla tych Panów którzy boją się wizyty u specjalisty, a najważniejsze jest to że możesz na nowo cieszyć się seksem :)

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena