Orgazm kobiety


Każda z nas go pragnie, daje nam chwile cudownego uniesienia, rozkoszy, zapomnienia.
Dzisiejsze czasy przyzwyczaiły nas do myśli, że seks bez orgazmu jest niepełny, mniej zadowalający.
Niekiedy również możemy usłyszeć, iż jego brak w związku jest spowodowany brakiem miłości, zdradą czy też zobojętnieniem na drugą połówkę. Ale czy na pewno, wszystko to co możemy przeczytać w sieci czy w książkach na jego temat musi być odzwierciedleniem naszego indywidualnego współżycia ?
Otóż nie. Oczywiście wiedza jest bardzo ważna w tym temacie, powinniśmy starać się wiedzieć jak najwięcej w temacie własnej seksualności czy też seksualności partnera, musimy tylko pamiętać o tym, że każdy z nas ma indywidualny rytm, indywidualną postawę wobec seksu,  przeżywania go czy też rozumowania jego struktur. Z każdej wiedzy, którą zdobędziemy musimy wydobyć to co pasuje do nas indywidualnie. Tak dzieje się również w zagłębianiu wiedzy na temat orgazmu.

Orgazm nie jest i nigdy nie będzie dla każdej z nas taki sam. Możemy mieć podobny sposób jego odczuwania czy też dążenia do niego, ale nigdy nie będziemy wstanie w 100 % dopasować się do technik go osiągnięcia opisywanych w książka.
Dlatego też ważne jest, abyśmy same nauczyły się naszego ciała, kontroli nad nim czy też stymulacji która przynosi nam rozkosz.

Pobudzenie łechtaczki
Jest to najczęstszy sposób uzyskania przez kobietę orgazmu. Jednak nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Pobudzenie łechtaczki u kobiet jest bardzo zróżnicowane. U jednych kobiet wymaga to silnych bodźców, a u innych delikatnych. Niektóre kobiety pełną satysfakcję uzyskują poprzez stymulacje jej ruchami kolistymi, inne podłużnymi, czasami również ruchy te muszą być naprzemienne od delikatnych po bardzo silne. Czasami wystarczy gdy kobieta ma pobudzone tylko i wyłącznie wargi sromowe, a czasami potrzebna jest również stymulacja wzgórka łonowego czy też wejścia do pochwy.

Często bywa również tak, że kobieta ma problem osiągnąć orgazm gdy jej łechtaczka jest pobudzana przez jej partnera, orgazm jest w stanie osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez samodzielne pieszczoty. Wynika to z ruchów do których jest przyzwyczajona podczas samodzielnego zaspokajania swopich potrzeb seksualnych. W takim przypadku dłonie mężczyzny, wykonują ruchy, które nie są w stanie pobudzić ją na tyle mocno aby mogła przeżyć orgazm.

U innych kobieta potrzebna jest stymulacja nie tylko łechtaczki ale i piersi, pośladków czy też odczuwają silną potrzebę czucia stymulacji również pochwy.
Zdarza się również sytuacja odwrotna, kiedy to wszelkie inne pieszczoty rozpraszają kobietę co nie pozwala osiągnąć jej orgazmu.

Są również kobiety, które aby osiągnąć orgazm muszą uruchomić wszystkie swoje zmysły. Co to oznacza w praktyce ? Otóż ważne jest wtedy dla nich to, aby rozkosz odczuwać nie tylko miejscami intymnymi ale i wzrokiem, węchem czy słuchem. Dla takich kobiet ważna jest atmosfera otaczająca chwilę stosunku. Eteryczne olejki, rozgrzewająca kąpiel, muzyka czy światło.

Tak samo dzieje się w przypadku orgazmu dopochwowego. Są kobiety, który tylko i wyłącznie mogą przeżyć orgazm podczas silnych, mocnych oraz głębokich pchnięciach partnera, a są takie którym największą rozkosz dają delikatne ruchy partnera, w których jego członek lekko wsuwa się w pochwę partnerki.

Orgazm łechtaczkowy czy też dopochwowy ma również zróżnicowany czas. Każda kobieta ma indywidualną potrzebę poświęcenia jej czasu by osiągnęła rozkosz. U jednych kobiet wystarczy kilka minut,  a u innych czas ten jest bardziej wydłużony.
Czasami bywa tak, iż kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm tylko i wyłącznie wtedy gdy jej partner jest gotowy na szczytowanie lub też, gdy partner jest podczas szczytowania. Są pary, które doskonale znają swoje ciała i orgazm potrafią przeżywać jednocześnie, ale są też takie pary, które swój orgazm przeżywają oddzielnie.

Dla niektórych kobiet ważna w osiągnięciu orgazmu jest pozycja seksualna. Tylko i wyłącznie w niektórych pozycjach potrafią osiągnąć oczekiwaną rozkosz, jak i również są kobiety, które bez problemu orgazm osiągają w każdej jednej pozycji seksualnej.

Przeżywanie psychiczne i cielesne orgazmu.
Tutaj również mówimy o zróżnicowaniu oraz indywidualnym przeżywaniu orgazmu przez kobiety. Niektóre kobiety opisują swój orgazm jako drżenie ciała, inne natomiast przeżywają orgazm bez żadnych oznak cielesnych. Niektóre kobiety używają wulgaryzmów, proszą, wydają komendy czy też wzywają wszystkich świętych, inne natomiast orgazm przeżywają w ciszy oraz skupieniu.
Tak samo dzieje się gdy kobieta przeżyła już tą magiczną chwile. Niektóre kobiety czują się wypoczęte, radosne pełne energii czy też chęci do pracy, inne natomiast odczuwają zmęczenie, osłabienie czy też nawet stan omdlenia.

Orgazm z miłością czy bez ?
Są kobiety które orgazm mogą tylko i wyłącznie przeżyć gdy są w związkach w których czują się kochane, bezpieczne oraz darzone miłością, są również kobiety, które  bez problemu orgazm przeżywają z zupełnie obcą osobą z którą nie łączy ich jakakolwiek więź.
To wszystko składa się na nasze indywidualne podejście do seksu, to jak nas wychowano, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić oraz to jak postrzegamy seksualność.

Orgazm jedn jedną z najbardziej indywidualnych przeżyć kobiety. Każda z nas przeżywa go na swój sposób oraz ma indywidualny sposób na jego osiągnięcie. Niektóre z nas potrzebują uruchomienia wyobraźni by przeżyć tą cudowną chwile, inne pragną pieszczot całego ciała, niektórym z nas wystarczy widok partnera.
Dlatego Drogie Panie gdy rozpoczynacie przygodę z orgazmem ważne jest abyście najpierw same poznały swoje ciało, jego rekacje na rozkosz a dopiero później udoskonalały swoje błogie przeżycia.
Nie warto również sugerować się wyznaniami koleżanek, to że one przeżywają go bardzo intensywanie nie oznacza że  wy też musicie go tak przeżywać.
Ważne jest również to, aby kierować swojego partnera na waszą rozkosz, podpowiadać mu jakie ruchy ma wykonać, opowiadać mu o swoich pragnieniach i potrzebach. Ponieważ największą radość z seksu, odczujecie gdy będziecie rozumieć swoje potrzeby oraz pragnienia.

Jeżeli macie problem z osiągnięciem orgazmu, nie czekajcie na zbawienie, usiądźcie w wygodnej pozycji, stwórzcie sobie upragniony nastrój, jeżeli macie taką potrzebę użyjcie gadżetów i zacznijcie błogą zabawę poznawania swojego ciała :)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A co gdy jest problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego?
Ten łechtaczkowy przychodzi często i jest dość łatwy do osiągnięcia, ale pochwowego nigdy nie udało mi się osiągnąć, mimo wielu starań.
Seks uprawiam z ukochanym mężczyzną z którym jestem blisko prawie 3 lata.
Joanna.

Patrycja Frątczak pisze...

Orgazm dopochwowy jest dość trudny do osiągnięcia przez kobiety, wiele z nich ma trudności z osiągnięciem tej przyjemności bez stymulacji łechtaczki. Może tutaj pomóc ćwiczenie mięśni kegla, do tego bardzo przydają się kulki gejszy o których pisałam tutaj http://blizejzblizen.blogspot.com/2013/07/kulki-gejszy.html, lub odnalezienie tak zwanego punktu g, możesz o nim pocztać w tym poście http://blizejzblizen.blogspot.com/2013/04/magiczny-punkt-g.html#uds-search-results. Problem może tkwić również w pozycjach w których się kochacie. Nie każda pozycja wystarczająco stymuluje kobietę, warto wybierać te w których penis ociera się dość ciasno o śnianki pochwy czyli te w których kobieta ma zaciśnięte mięśnie lub po prostu nogi. Ważne jest również to aby kierować partnera na ruchy czy gesty w których odczuwasz największą satysfakcje.

Anonimowy pisze...

Ja też mam problem z pełnym poddaniem się przyjemności i orgazmowi. Partner pieszcząc moją łechtaczkę doprowadza mnie do wielkiej przyjemności i stanu w którym ta przyjemność jest wręcz bólem i torturą co sprawia, że nie jestem w stanie jej wytrzymać przez to stopuje partnera. Gdy natomiast partner pieści mnie palcami które wkłada do pochwy i lekko zgina palce pieszcząc mój punkt G jest to przyjemne jednak przyjemnośc ta miesza się z lekkim bólem i uczuciem jakbym musiała siusu:P Jest to może śmieszne, ale nie wiem co z tym zrobić. Sama penetracja palcami jest przyjemna i nie sprawia mi bólu czy dyskomfortu jednak też nigdy nie doprowadza mnie do większego podniecenia. Używamy lubrykantów jednak wiele one nie pomagają.

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena