Kiedy seks staje się nieprzyjemny ?


Seks ma wiele odsłon najważniejsze jednak aby kojarzył się nam z przyjemnością, rozkoszą, zmysłowością i wszystkim tym co sprawia nam przyjemność . Są jednak takie dni lub takie sytuacje w których nawet seks z naszą miłością staje się nieprzyjemny, męczący, czy też drażniący.Jako kobieta sama przechodziłam takie wahania nastroju, mogłam cały dzień myśleć o wieczornym seksie, wyobrażać sobie wszystkie te przyjemne rzeczy które będę robić wraz z parterem by po chwili totalnie stracić na wszystko ochotę. Takie huśtawki emocjonalne na seks nie są częste lecz od czasu do czasu się pojawiają. Dlaczego ? Nasze kobiece ciało jest jedną wielką tykającą bombą hormonów, w wieku młodzieńczym wiadomo, wiek dojrzewania itp, w późniejszym czasie rządzi nami nasza miesiączka a raczej czas przed nią, w czasie jej trwania lub tuż po niej, w późniejszych latach przemawia przez nas ciąża, okres tuż po niej, z biegiem czasu jest tylko gorzej gdyż na horyzoncie pojawia się menopauza która jest mieszanką wieku dojrzewania, miesiączki oraz ciąży, jedna wielka masakra .Lecz nie tylko hormony potrafią przekształcić nasz cudowny seks w coś czego nie da się znieść. Z racji tego że jestem kobietą wszelkie sytuację będę opisywać właśnie od strony kobiecej :)

Zmęczenie, stres, oraz inne dziadostwa
Gdy brakuje nam snu, jesteśmy zawaleni pracą, wszyscy wszystkiego od nas chcą, nie mamy chwili dla siebie, stajemy się rozdrażnieni oraz nerwowi.
Większość ludzi zabiera do łóżka wszelkie stresy dnia powszedniego, co jest jednym z najgorszych błędów. My kobiety jak wiadomo jesteśmy bardziej skomplikowane, potrzebujemy więcej czasu na podniecenie, rozluźnienie, oraz dojście do orgazmu, a gdy nasze myśli krążą wokół wszystkiego złego co przytrafiło się nam w ciągu dnia skutecznie uniemożliwiają nam czerpanie radości z seksu, nie mówiąc już o przeżyciu orgazmu. Nie wiedząc dlaczego, większość  kobiet decyduje się na seks w stanie totalnego rozdrażnienia, jedynie po to aby sprawić przyjemność parterowi lub z poczucia obowiązku, nie czerpiąc z niego odrobiny przyjemności, taki seks staje się męczący oraz zaczyna  kojarzyć się nam z brakiem przyjemności. 

Brak porozumienia, zrozumienia oraz dopasowania kochanków
Kolejnym przykładem na to jak seks może stać się dla nas nieprzyjemny jest brak zrozumienia naszych potrzeb. Gdy trafi się nam delikwent który będzie myślał tylko o swojej przyjemności, nie będzie potrafił zrozumieć naszych potrzeb, a naszą waginę będzie traktowało jako otwór do wywołania własnego orgazmu, seks stanie się bardzo uciążliwy a gdy kochanek będzie na poziomie krytycznym w swoich umiejętnościach ujeżdżając nas jak królika seks może stać się nawet bolesny.
Kiedy mamy koło siebie kogoś kto trzyma się tylko i wyłącznie jednej szybkiej pozycji lub jednej bardzo powolnej seks staje się nudny lub męczący.

Seks z poczucia obowiązku
Na szczęście czasy w których kobiety traktowały seks jako małżeński obowiązek są już dawno za nami, niestety są do dziś dzień jeszcze przypadki w których kobiety oddają się swojemu mężczyźnie z obowiązku, strachu porzucenia czy też nieustannego nakłaniania przez partnera. W takich przypadkach, nam kobietom seks nie kojarzy się zupełnie z niczym co może sprawić nam przyjemność, kobiety nie potrafią z niego czerpać tego co w seksie jest najlepsze ponieważ zapominają o własnych potrzebach.
Seks z obowiązku to seks drażniący, męczący, a czasami nawet bolesny.

Infekcja, zakażenie oraz inne dolegliwości 
Często przede wszystkim u młodych dziewczyn bywa tak że nie zwracają one uwagi na to co chce przekazać im własne ciało. Ból podczas stosunku, uciski, nadwrażliwość na niektóre pieszczoty zostają zignorowane przez co dziewczyna czy też kobieta nie może czerpać rozkoszy płynącej z uprawiania zdrowego seksu. Za lekceważeniem takich objawów stoi przede wszystkim wstyd oraz strach przed wizytą u lekarza. Takie nieodpowiedzialne podejście do spraw naszego zdrowia prowadzi oczywiście do seksu który zamiast stać się przyjemnością staje się olbrzymim dyskomfortem.

Uległość, brak pohamowania
Gdy zaczynamy z kimś być lub kogoś bardzo kochamy i nie chcemy go stracić staramy się dla tej osoby zrobić wszystko, bez względu na konsekwencje.
Oczywiście w seksie również nasza przychylność staje się zauważalna. Nie protestujemy na rzeczy które totalnie nie sprawiają nam przyjemności, pozycje które sprawiają nam ból a okazują się być ulubionymi naszej drugiej połówki automatycznie stają się naszymi ulubionymi nie dajemy poznać po sobie bólu, robimy wszystko by zrobić dobre wrażenie oraz sprawić rozkosz naszemu wybrankowi, nie zważając na własne upodobania. Przez takie nieodpowiedzialne podejście do seksu nie tylko możemy sprawić sobie ból lecz również przyczynić się do tego że seks stanie się dla nas bardzo męczący.

Suchość, suchość i jeszcze raz suchość
O tym że seks potrzebuje nawilżenia chyba wie każdy, a jednak nie w szczególności młodzi ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z seksem. Brak odpowiedniego nawilżenia powoduje że seks staje się nieprzyjemny nie tylko dla nas kobie lecz również dla mężczyzn. Dlatego zawsze warto mieć koło siebie lubrykant który ułatwi nam odczucie przyjemności :)
Seks na sucho, o zgrozo !

Oczywiście to nie wszystkie sytuacje w których seks potrafi przynieść nam rozczarowanie, ból, oraz stać się jedną z tych rzeczy których będziemy unikać jak ognia. Niestety to głównie my sami w większości przypadków doprowadzamy do tego aby przyjemność przemieniła się w coś czego będziemy unikać.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie kochać się w chwili gdy nie mam na to ochotę lub w pozycji która sprawia mi ból. Staram się również panować nad dniami w których moje hormony dają o sobie znać :)
I wam również życzę aby seks kojarzył się wam tylko i wyłącznie z przyjemnością :)Źródło obrazka:
papilot.pl0 komentarze:

© Bliżej Zbliżeń, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena